آخرین وضعیت سد ها در ایران/چند درصد ظرفیت خالی است؟

آخرین وضعیت سد ها در ایران/چند درصد ظرفیت خالی است؟

آفتاب نیوز :

در 246 روز ابتدایی سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه 1402 تا پنجم خرداد 1403) در مجموع 35 میلیارد و 180 میلیون مترمکعب آب وارد سد های ایران شده که نسبت به ورودی 32 میلیارد و 890 میلیون مترمکعبی آب به سد ها در مدت مشابه سال آبی گذشته، رشدی 7 درصدی داشته است.

همچنین در این مدت، به منظور تامین آب شرب، کشاورزی، صنعت و مباحث زیست محیطی، 22 میلیارد و 440 میلیون مترمکعب آب از سد های کشور رهاسازی شده است که نسبت به خروجی 19 میلیارد و 890 میلیون مترمکعبی آب در مدت مشابه سال آبی قبل از سدها، افزایشی 13 درصدی را نشان می دهد.

در زمان حاضر با وجود 34 میلیارد و 950 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سد های کشور، 67 درصد ظرفیت مخازن سد ها پُر و 33 درصد این ظرفیت خالی است.

میزان ذخایر آبی سد ها در پنجم خردادماه 1402 بالغ بر 32 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب بود، که مقایسه این رقم با حجم فعلی ذخایر آبی سدها، نشان دهنده رشد 7 درصدی میزان ذخایر سد ها است.

وضعیت سد های مهم کشور در تامین آب شرب و کشاورزی در جدول زیر آورده شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت سد ها در ایران/چند درصد ظرفیت خالی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت سد ها در ایران/چند درصد ظرفیت خالی است؟"، کلیک کنید.