آل اسحاق:نمی توان حق درآمد تبلیغات باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص داد

واکنش مشاور حقوقی سازمان لیگ به درویش

آل اسحاق:نمی توان حق درآمد تبلیغات باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص داد

مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران گفت:نمی توان حق السهم درآمد تبلیغاتی سایر باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص داد و پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تینار،حسین آل اسحاق، مشاور امور حقوقی سازمان لیگ در خصوص اظهارات رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس اظهار کرد:سازمان لیگ فوتبال براساس قوانین و مقررات مسیول برگزاری و مدیریت مسابقات فوتبال بوده وضمن رعایت شفافیت و انضباط در عملکرد خود بویژه عملکرد مالی و برنامه ریزی و کنترل درآمد های مربوط به فوتبال که متعلق به همه باشگاه ها می باشد، از هرگونه رفتار تبعیض آمیز بین باشگاه ها پرهیز می نماید.

وی افزود:مشکلات مالی باشگاه ها و محدودیت درآمد حاصل از مسدود بودن مسیر اصلی درآمدزایی در فوتبال یعنی حق پخش تلویزیونی بر کسی پوشیده نیست. اما زیر سوال بردن – یک جانبه- تلاش های مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، بدون در نظر گرفتن حقوق سایر تیم های حاضر در لیگ هم کار صحیحی نیست. در صحنه رقابت های فوتبال هیچ باشگاهی به تنهایی نمی تواند مدعی درآمدزایی باشد.

آل اسحاق تصریح کرد: در رقابت 16 تیم باشگاهی در لیگ برتر، تیم های بزرگ اعتبار خود را بدست می آورند؛ از همین رو سازمان لیگ هم به نمایندگی از باشگاه ها خودرا متعهد میداند هیچ باشگاهی را حریف تمرینی باشگاه دیگری تلقی نکرده و منافع بدست آمده را براساس ضوابط و مقررات و آیین نامه های مصوب بین باشگاه ها تقسیم نماید.

آل اسحاق در ادامه مصاحبه با روابط عمومی سازمان لیگ اظهار کرد: سازمان لیگ با تکیه بر یکپارچگی تبلیغات و مدیریت صحیح، مستمرا درآمد های حاصله را طبق آیین نامه مصوب فدراسیون فوتبال به باشگاه ها پرداخت می نماید و مسیولین باشگاه ها ناظر و شاهد بر این مدعا هستند. از اینرو نمی توان انتظار داشت حق السهم درآمد تبلیغاتی سایر باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص و پرداخت نمود. 

وی افزود: در خصوص پرداخت حق السهم درآمدی به باشگاه ها توسط سازمان لیگ، دفاتر و مستندات موجود در سازمان لیگ و حساب فی مابین با باشگاه ها اثبات می کند که این سازمان در پرداخت ها و محاسبه آن بسیار دقیق و شفاف بوده و بر همین اساس کلیه باشگاه ها از درآمد های موصوف طبق آیین نامه مالی بهره مند شده اند. جهت اثبات این مدعا شایسته است این موضوغ را از مسیولین محترم باشگاه ها جویا شوید. در این بین طبیعی است اگر باشگاهی بدهکار باشد، نمی توان از محل درآمد ها قدرالسهمی به آن باشگاه اختصاص داد. 

مشاور حقوقی سازمان لیگ در ادامه گفت: بر خلاف اظهارات مدیر عامل محترم باشگاه پرسپولیس، روش های پیگیری ونحوه محاسبه وپرداخت حق السهم ایشان از درآمد های فوتبال به تمامی باشگاه ها از جمله باشگاه پرسپولیس ابلاغ شده و مدیران محترم مالی باشگاه هاز در تعامل با سازمان لیگ به نحوه تخصیص درآمد ها اشراف کامل دارند و در رفت و آمد های مدیریتی، عدم اطلاع برخی مدیران عامل محترم باشگاه ها از روش توزیع درآمدها، دلیل بر نفی عملکرد صحیح مالی سازمان لیگ نیست. سازمان لیگ چه به صورت کتبی و چه به صورت شفاهی – بارها- از مدیران مالی باشگاه محترم پرسپولیس دعوت به عمل آورده اند تا نسبت رفع ابهامات احتمالی و کسب اطلاعات لازم، در واحد مالی سازمان لیگ حاضر و طبق مستندات با مدیر محترم مالی سازمان لیگ جلسات رسیدگی را برگزار کنند. با این حال به نظر می رسد این امر در اولویت امور جاری آن باشگاه نبوده و از حضور در جلسات امتناع نموده اند. این در حالی است که مسیولین و یا نمایندگان مالی باشگاه ها جهت حل و فصل مسایل مالی و شفاف سازی حساب های فی مابین با مدیر مالی این سازمان جلسات متعددی داشته اند.

در پایان آل اسحاق عنوان داشت: سازمان لیگ فوتبال ایران به منظور انسجام بیشتر باشگاه ها و تنویر افکار عمومی جامعه از مسیولین مالی باشگاه پرسپولیس دعوت به عمل می آورد تا در جلسه مشترک مالی با سازمان لیگ حاضر شوند و به اطلاعات حساب های فی مابین را دریافت نمایند تا در اسرع وقت نسب به دریافت و یا پرداخت هر گونه درآمد و یا بدهی موجود اقدام نمایند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آل اسحاق:نمی توان حق درآمد تبلیغات باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آل اسحاق:نمی توان حق درآمد تبلیغات باشگاه ها را به یک باشگاه اختصاص داد"، کلیک کنید.