آمریکا با تکرار ادعاهای سیاسی علیه برنامه هسته ای ایران، تهدید به اقدام کرد

آمریکا با تکرار ادعاهای سیاسی علیه برنامه هسته ای ایران، تهدید به اقدام کرد

آمریکا در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعاها درباره همکاری ناکافی ایران را تکرار کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تینار؛ به رغم همکاری همه جانبه تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران در گزارش های متعدد آژانس، ایالات متحده امروز پنجشنبه در نشست فصلی شورای حکام به اقدام علیه ایران در آینده تهدید کرد.

آمریکا با طرح ادعا های سیاسی که پیش تر مدیرکل آژانس اتمی رافایل گروسی بیان کرده بود، از ایران خواست با بازرسان آژانس درباره منشا ذرات اورانیوم که ادعا می شود در سایت های اعلام نشده وجود داشته، همکاری کند.

در این بیانیه آمده است ایران باید با آژانس همکاری کند، از جمله فراهم کردن دسترسی با هدف جمع آوری نمونه های زیست محیطی… و همین حالا این کار را آغاز کند.

رویترز پیش تر به نقل از منابع مطلع دیپلماتیک گزارش داد: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در این دور از نشست های خود علیه ایران قطعنامه صادر نمی کند که دیپلمات های غربی دلیل آن را شرایط حاد منطقه عنوان کردند.

در گزارش امروز رویترز، دلیل بی میلی آمریکا برای اقدام فعلی علیه ایران، انتخابات نوامبر این کشور عنوان شده است.

آمریکا در بیانیه ضد ایرانی امروز خود خطاب به شورای حکام مدعی شد معتقدیم به نقطه ای رسیده ایم که ما و جامعه بین المللی گسترده تر باید نحوه پاسخگویی به سنگ اندازی مداوم ایران را مجدد مورد بررسی قرار دهیم. نمی توانیم اجازه دهیم الگوی رفتاری فعلی ایران ادامه یابد.

آمریکا افزود: به شدت بر این باور هستیم که ادامه فقدان همکاری معتبر ایران، زمینه را برای پیگیری اقدامات بیشتر شورای حکام، از جمله امکان صدور قطعنامه های بیشتر و بررسی اینکه آیا ایران بار دیگر به تعهدات پادمانی خود پایبند نیست، فراهم می کند.

واشنگتن در ادامه اتهامات خود علیه ایران گفت: در صورت عدم همکاری تهران، از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می خواهد گزارشی جامع درباره فعالیت های هسته ای ایران با دامنه گسترده تری در مقایسه با گزارش های فصلی معمول وی ارایه کند تا بر اساس محتوای آن گزارش، اقدامات مناسب علیه ایران انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا با تکرار ادعاهای سیاسی علیه برنامه هسته ای ایران، تهدید به اقدام کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا با تکرار ادعاهای سیاسی علیه برنامه هسته ای ایران، تهدید به اقدام کرد"، کلیک کنید.