از انتقال فرهنگ غنی به کودکان پارسی تا آشنایی نسل جدید با آیین های سنتی

از انتقال فرهنگ غنی به کودکان پارسی تا آشنایی نسل جدید با آیین های سنتی

معاون امور مدارس سمای استان بوشهر عنوان کرد: همایش ادبی دانش آموزان و آثار ادبی نیاز های اساسی جامعه ایرانی – اسلامی و فرهنگ غنی را به کودکان انتقال می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینار، همایش شعر و ادب پارسی با حضور معاون امور مدارس سمای استان بوشهر، مسیولان و مدیران محلی اعم از امام جمعه، شهردار و اعضا شورای اسلامی عالیشهر و اعضا هییت علمی گروه ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و همچنین شاعر و نویسنده برتر استان دکتر معتمد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر واقع در شهر عالیشهر برگزار شد.

همایش ادبی دانش آموزان فرهنگ غنی را به کودکان انتقال می دهد

معاون امور مدارس سمای استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینار با اشاره به اینکه همایش ادبی دانش آموزان و آثار ادبی نیاز های اساسی جامعه ایرانی – اسلامی و فرهنگ غنی را به کودکان انتقال می دهد، اظهار کرد: در راستای این مهم، همایش شعر و ادب پارسی توسط دبستان دخترانه سمای عالیشهر برگزار شد.

همایش ادبی دانش آموزان فرهنگ غنی را به کودکان انتقال می دهد

فخرالسادات هاشمی متذکر شد: دانش آموزان در این همایش، حافظ خوانی، سعدی شناسی، نقل حکایات عبید زاکانی، پروین اعتصامی، شاهنامه خوانی، خوانش اشعار شاعران معاصر، سهراب سپهری، مصطفی رحمان دوست، نقل اشعار باباطاهر و نظامی گنجوی قرایت کردند.

 تقویت روح و معرفی هویت ایرانی و اسلامی

جشنواره آیین های «سرزمین من» با حضور گروه های مختلف دانش آموزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر واقع در شهر عالیشهر برگزار شد.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه این جشنواره به خبرنگار تینار گفت: جشنواره آیین های سرزمین من با هدف کمک به تحکیم و وحدت در زمینه هویت ملی برگزار شده است.

فخرالسادات هاشمی افزود: در استان بوشهر آیین ها و سنت های قدیمی وجود دارد که از نسل های گذشته به نسل فعلی منتقل شده و وظیفه داریم آنها را نگه داشته و به نسل بعد منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: برخی از این سنت های قدیمی کنار گذاشته شده و هدف ما از برگزاری این جشنواره آشنایی نسل جدید با آیین های سنتی استان بوشهر است.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر متذکر شد: این جشنواره با هدف تقویت روح و معرفی هویت ایرانی و اسلامی، معرفی مفاخر، مشاهیر و شهدا عظیم الشان ایران زمین، معرفی و بیان اصالت و ماهیت اقوام ایرانی، مشاغل سنتی، صنایع دستی، غذا های سنتی، بازی های بومی ـ محلی استان و پوشاک اقوام مختلف، آیین ها و جشن های ایرانیان باستان و با رویکرد آشنایی نسل امروز با آداب و رسوم و سنن نیاکان خود و تلاش برای زنده نگه داشتن آن برپا شد.

هاشمی بیان کرد: امروز در این جشنواره دانش آموزان در گروه های مختلف آیین های قدیمی جنوب را به همکلاسی هایشان نشان دادند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از انتقال فرهنگ غنی به کودکان پارسی تا آشنایی نسل جدید با آیین های سنتی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از انتقال فرهنگ غنی به کودکان پارسی تا آشنایی نسل جدید با آیین های سنتی"، کلیک کنید.