استارت نزنید! این 6 مورد را قبل از سفر حتما چک کنید

نادیا زکالوند: پیش از شروع هر سفری با خودروی شخصی تان باید آن را بررسی کرده و معایب احتمالی اش را برطرف کنید تا در جاده ها با خودروی خراب، گرفتار نمانید.

1. بررسی آج لاستیک

استارت نزنید! این 6 مورد را قبل از سفر حتما چک کنید

آج لاستیک های خودرو کشش ضروری با جاده را فراهم می کند و جلوی لیز خوردن خودرو را، به ویژه در روزهای بارانی، می گیرد. فرسوده بودن لاستیک خودرو ممکن است باعث شود، کنترل خودرو را از دست بدهید. عمق آج باید چیزی بین 6 تا 8 میلی متر باشد.

2. بالانس کردن لاستیک ها

اگر لاستیک های خودرو تعادل نداشته باشند، در سرعت های بالای خودرو، کوچکترین عدم تعادل در وزن ممکن است موجب چپ شدن خودرو شود.

3. بررسی باتری خودرو

وسیله ضروری دیگر را که باید حتما بررسی کنید، باتری خودرو و کابل های آن است. تمام برق خودرویتان به این وسیله وابسته است.

4. تنظیم موتور

استارت نزنید! این 6 مورد را قبل از سفر حتما چک کنید

پیش از سفر، تنظیم موتور خودرویتان را که شامل تنظیم سیستم هوادهی، تنظیم سیستم پاشش سوخت، تنظیم جرقه زنی، تنظیم دور موتور، تعادل کاربراتور و هر چیزی که عملکرد و توان موتور خودرو را افزایش دهد است انجام دهید.

5. بررسی مایعات خودرو

از مایعات خودرو می توان به انواع روغن های موتور، گیربکس، ترمز، ضدیخ و مایعات خنک کننده اشاره کرد. باید تمام مایعات خودرو را پیش از سفر بررسی کنید. کم شدن هر کدام از آنها به خودرویتان صدمه می زند.

6. بررسی چراغ های خودرو

مراقب باشید تمام چراغ های خودرو از جمله راهنماها، چراغ های جلو و عقب خودرو سالم باشند. درضمن اگر چراغ هشدار خودرویتان روشن شد، به آن توجه کنید و ابزاری را که خودرو هشدار می دهد تعمیر کرده و سپس راهی سفر شوید.

پیش از حرکت، یاد بگیرید که لاستیک پنچرشده را چگونه تعویض کنید و حتما لاستیک زاپاس مناسبی همراه خود داشته باشید. خودرویتان را بشویید و مطمین باشید، آبپاش شیشه جلوی خودرو سالم باشد و جعبه ابزار مخصوص تعمیرات جزیی خودرو، مثل پیچ گوشتی، آچار، چراغ قوه و هر ابزار ضروری دیگر را همراه داشته باشید.

منبع:

goodyear

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استارت نزنید! این 6 مورد را قبل از سفر حتما چک کنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استارت نزنید! این 6 مورد را قبل از سفر حتما چک کنید"، کلیک کنید.