استفاده از ظرفیت بی نظیر دانشگاه آزاد در زمینه علم و فناوری برای توسعه شهری

استفاده از ظرفیت بی نظیر دانشگاه آزاد در زمینه علم و فناوری برای توسعه شهری

شهردار ایلام گفت: ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در زمینه رشته های مرتبط با شهرداری و علم و فناوری بی نظیر است و باید این ظرفیت به کمک توسعه شهر ایلام بیاید.

افشین مظفری، شهردار ایلام در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینار با قدردانی از فعالیت های رسانه های این استان اظهار کرد: در راستای تبدیل شهر ایلام به شهر الکترونیک، یکی از اقدامات خوب شهرداری این شهر نصب دوربین های ثبت تخلفات در شهر بوده و به زودی مرکز مانیتورینگ شهر در منطقه چغاسبز قبل از اربعین امسال افتتاح خواهد شد. با افتتاح این مرکز کل شهر ایلام به دوربین های پایش تصویری مجهز می شوند و بخشی از نارضایتی مردم درباره ترافیک شهر با پایش این دوربین ها کاهش می یابد.

وی عنوان کرد: بیش از 40 پروژه عمرانی ازجمله سیلبند، پل روگذر، نورپردازی، المان، تعریض خیابان ها، جدول گذاری، ایجاد بلوار، پل عابر پیاده در سال گذشته توسط شهرداری ایلام اجرایی شده که بیشتر این پروژه ها در راستای مطالبات مردم شهر ایلام بوده و ایجاد بازارچه مرکزی شهر ایلام پیرو تاکید استاندار ایلام تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد. ایجاد پارکینگ طبقاتی یکی دیگر از پروژه های مهم شهرداری ایلام است که در 2هزار و 700 مترمربع با همکاری بخش خصوصی ساخته می شود.

شهردار ایلام با اشاره به پروژه فرهنگ سرای شهر ایلام گفت: تکلیف فرهنگ سرای این شهر به زودی مشخص می شود در صورت عدم فعالیت سرمایه گذار قبلی این پروژه به سرمایه گذار جدید واگذار می شود.پارک صخره ای یکی دیگر از اقدامات شهرداری ایلام در ورودی ارغوان این شهر ایلام بوده که زیرساخت های آن آماده شده است.

مظفری بیان کرد: خروجی شهر ایلام به سمت کنارگذر شرقی با اعتبار 4 میلیارد تومان در حال ساماندهی است. نورپردازی و ایجاد المان در ورودی و خروجی شهر ایلام از دیگر اقدامات مهم شهرداری ایلام در راستای مطالبات مردم بوده که این مهم در حال انجام است. لاین غربی بام ایلام نیز به زودی ایجاد خواهد شد و بار ترافیکی این منطقه به ویژه برای دانشگاه های استان و بیمارستان رازی تسهیل می شود.

وی مطرح کرد: مطالبات پیمانکاران و کارگران شهرداری پرداخت شده و 860 میلیارد تومان بودجه شهرداری ایلام در سال جاری بوده که 40 درصد آن در بخش عمرانی و مابقی آن هزینه های جاری خواهد بود این بودجه از منابع داخلی تامین شده؛ البته این بودجه تا یک هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.

شهردار ایلام با اشاره به همکاری با نهاد ها و ارگان ها به ویژه دانشگاه های استان توضیح داد از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در طراحی آلمان های شهری و زیباسازی شهر ایلام استفاده می کنیم. ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در زمینه رشته های مرتبط با شهرداری و علم و فناوری بی نظیر است و باید این ظرفیت به کمک توسعه شهر ایلام بیاید. برای واگذاری طرح ها و پروژه های خلاقانه و زیباسازی شهر ایلام و آموزش های کوتاه مدت دانشگاه های استان در اولویت قرار دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از ظرفیت بی نظیر دانشگاه آزاد در زمینه علم و فناوری برای توسعه شهری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از ظرفیت بی نظیر دانشگاه آزاد در زمینه علم و فناوری برای توسعه شهری"، کلیک کنید.