اسلامی: موضوعات باقیمانده بین ایران و آژانس به 2 مکان تقلیل یافت

روایت عمویی از جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

اسلامی: موضوعات باقیمانده بین ایران و آژانس به 2 مکان تقلیل یافت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طبق گفته رییس سازمان انرژی اتمی، مبنای تعاملات ایران و آژانس NPT و پادمان است و موضوعات باقیمانده بین ما و آژانس به 2 مکان تقلیل یافته است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تینار، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با حضور محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی با موضوع بررسی آخرین اقدامات این سازمان برگزار شد.

وی ادامه داد: اسلامی با تاکید بر اینکه در سازمان انرژی اتمی هدف بهره مندی مردم از منافع دانش هسته ای در زندگی شان را دنبال می کنیم، گفت که روند ساخت نیروگاه های جدید هسته ای از جمله نیروگاه 2 و 3 بوشهر طبق برنامه پیش می رود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اسلامی به تشریح ابعاد کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای با 600 مقاله و ارایه در اصفهان هم پرداخت و گفت که در این کنفرانس که اولین بار بود با حضور مهمانان خارجی از جمله رافایل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، برگزار می شد، دانش هسته ای کشورمان در سطوح مرتبط ارایه شد.

عمویی تاکید کرد: رییس سازمان انرژی اتمی، به بیانیه مشترک با گروسی هم پرداخت و خاطرنشان کرد که مبنای تعاملات ایران و آژانس NPT و پادمان است و موضوعات باقیمانده بین ما و آژانس به 2 مکان تقلیل یافته است.

عمویی بیان کرد: اسلامی در ادامه این جلسه افزود که ما تاکید داریم که آژانس در عملکرد خود، رویکرد حرفه ای و فنی را دنبال کند و تحت تاثیر رویکردهای سیاسی قرار نگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه که آخرین جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با سازمان انرژی بود، نمایندگان از تعامل سازنده سازمان با کمیسیون تقدیر کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی: موضوعات باقیمانده بین ایران و آژانس به 2 مکان تقلیل یافت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی: موضوعات باقیمانده بین ایران و آژانس به 2 مکان تقلیل یافت"، کلیک کنید.