اسپانیا: 28 مه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسیم/ تصمیم دادگاهه لاهه لازم الاجرا است

اسپانیا: 28 مه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسیم/ تصمیم دادگاهه لاهه لازم الاجرا است

وزیر خارجه اسپانیا در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر اعلام کرد که کشورش 28 ماه جاری میلادی کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

به گزارش تینار، «خوزه مانویل آلبارز» وزیر خارجه اسپانیا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک به «محمد مصطفی» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: مادرید به طور رسمی کشور فلسطین را در تاریخ 28 ماه مه (سه شنبه هفته جاری) به رسمیت می شناسد.

طبق گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، وزیر امور خارجه اسپانیا افزود: تصمیمات دیوان بین المللی دادگستری الزامی است و باید اجرا شود.

وی تاکید کرد: آتش بس در غزه برای جلوگیری از فاجعه انسانی در این باریکه ضروری است و ما خواستار آتش بس فوری در غزه و ورود کمک ها از طریق گذرگاه های زمینی هستیم.

محمد مصطفی نیز در این باره گفت: به رسمیت شناختن فلسطین تنها راه دستیابی به عدالت و صلح در منطقه است.

در ماه مارس، رهبران اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت در بیانیه ای مشترک اعلام کردند آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسپانیا: 28 مه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسیم/ تصمیم دادگاهه لاهه لازم الاجرا است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسپانیا: 28 مه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسیم/ تصمیم دادگاهه لاهه لازم الاجرا است"، کلیک کنید.