اصلاح مصوبه نماهای ساختمان در تهران/بررسی نمای ساختمان های بالای2500متر درکمیته ساختمان های خاص

اصلاح مصوبه نماهای ساختمان در تهران/بررسی نمای ساختمان های بالای2500متر درکمیته ساختمان های خاص

اعضای شورای شهر تهران مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران را اصلاح کردند.

به گزارش تینار، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز لایحه اصلاح مصوبه طراحی پایش و اجرای نماهای شهر تهران را روی میز بررسی قرار دادند و جعفر شربیانی عضو کمیسیون شهرسازی گفت: بعد از اتفاق حادثه بیمارستان گاندی که منشا آن نمای ساختمان تعیین شد، اصلاحاتی با هماهنگی کمیته ایمنی شورای شهر در کمیته نما ایجاد کردیم که بر این اساس محورهای اصلی، راسته های تجاری و غیره در شهر تهران مشخص شدند.

الزام آتش نشانی برای تهیه و ابلاغ ضوابط ایمنی نمای ساختمان ظرف مدت دو ماه آینده

وی با بیان اینکه حضور نماینده آتش نشانی در ترکیب اصلی کمیته بناهای خاص اضافه شد، اظهار کرد: همچنین اعضای کمیته نما تا حدودی تغییر کرده به گونه ای که قرار شد به جای یک نفر نماینده با تخصص معماری و یک نفر با تخصص معماری شهری از این به بعد یک نفر مدرس دانشگاه با تخصص معماری یا طراحی شهری در این کمیته عضو باشد و همچنین مقرر شد که نماینده شورا در کمیته نمای منطقه حضور داشته باشد اما حق رای نداشته و به جای آن اگر ایراد یا تخلفی مشاهده کرد موضوع را به کمیسیون شهرسازی شورای شهر اطلاع دهد و سازمان آتش نشانی نیز ملزم شد ظرف مدت دو ماه آینده ضوابط ایمنی نما را تهیه و ابلاغ کند.

به گزارش تینار، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه در دوره چهارم شورای شهر بر موضوع نماهای نامناسب ساختمان ها تاکید شد، گفت: در دوره پنجم شورای شهر کمیته های نما تشکیل شدند و بر این اساس مقرر شد که در مورد ساختمان های خاص کمیته ای در معاونت شهرسازی ایجاد شود.

سلیمی مدیرکل معماری و شهرسازی شهرداری تهران نیز با حضور در صحن شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه کمیسیون شهرسازی متولی این لایحه است، افزود: پیشنهاد ما این است که در مورد طرح های موضعی دارای رای از کمیسیون ماده 5، نصاب عرصه را 1500 متر تعیین کنیم و اگر عرصه بالای 1500 متر بود موضوع نمای آنها در معاونت شهرسازی پیگیری شود.

بررسی نمای ساختمان های با متراژ بالای2500 متر در کمیته ساختمان های خاص

به گزارش تینار، نهایتا با پیشنهاد اعضای شورای شهر مقرر شد ساختمان هایی با متراژ بالای دو هزار و 500 متر نمای شان در کمیته ساختمان های خاص بررسی شود که مهدی چمران رییس شورای شهر گفت: این اقدام پیش از این انجام نمی گرفت.

وی با بیان اینکه اگر تخلفی در اجرای نمای ساختمان ثبت شد کمیسیون مربوطه باید کتبا و رسماً این مورد را اعلام کند، گفت: ناظران نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را از طریق رییس شورا به کمیسیون مربوطه گزارش خواهند داد.

به گزارش تینار، اعضای شورای شهر نهایتا با ثبت 16 رای موافق به طرح اصلاحیه مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران رای مثبت دادند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اصلاح مصوبه نماهای ساختمان در تهران/بررسی نمای ساختمان های بالای2500متر درکمیته ساختمان های خاص" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اصلاح مصوبه نماهای ساختمان در تهران/بررسی نمای ساختمان های بالای2500متر درکمیته ساختمان های خاص"، کلیک کنید.