افتتاح اسکله آمریکا در غزه/حماس:مخالف حضور نظامیان خارجی هستیم

افتتاح اسکله آمریکا در غزه/حماس:مخالف حضور نظامیان خارجی هستیم

به گزارش تینار به نقل از تینار جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به افتتاح اسکله دریایی آمریکا در سواحل غزه برای ارسال کمک های جهانی به نوار غزه اعلام کرد که هر گونه راهی برای وارد کردن کمک ها جایگزین بازگشایی همه گذرگاه های زمینی تحت نظارت فلسطینی نخواهد بود.

حماس در بیانیه خود بر مخالفت مجدد با هر گونه حضور نظامی از جانب هر قدرتی در نوار غزه تاکید کرد.

این بیانیه می افزاید که حماس و همه گروه های مقاومت بر حق ملت فلسطین برای دریافت کمک های مورد نیاز در سایه این فاجعه انسانی که اشغالگران با تجاوز خود به نوار غزه به بار آورده اند، تاکید می کند.

گفتنی است که امروز آمریکا از افتتاح اسکله شناور در ساخل غزه و ارسال اولین محموله کمک ها با نظارت سازمان ملل خبر داد و تاکید کرد که این اسکله موقت است و هیچ نظامی آمریکایی وارد غزه نخواهد شد. فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی موسوم به سنتکام بدون اشاره به حمایت تمام قد این کشور از جنایت های رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای از پایان کار آماده سازی اسکله موقت در ساحل نوار غزه برای ارایه کمک های بشردوستانه به فلسطینیان ساکن این باریکه خبر داده است.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی مدعی شد: در چارچوب تثبیت اسکله موقت در ساحل نوار غزه، هیچکدام از نیروهای آمریکایی وارد غزه نشدند و سازمان ملل متحد کمک ها را دریافت خواهد کرد و هماهنگی برای توزیع آن ها در نوار غزه را صورت خواهد داد.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی مدعی شد: کمک های بشردوستانه در روزهای آینده به ساحل غزه خواهند رسید.

امروز همچنین کارمندان کنگره آمریکا در مقابل مقر آن علیه تصویب قانون حمایت از کمک های امنیتی به اسراییل دست به تظاهرات زدند. گفته شده این تظاهرات سازماندهی شده درست قبل از رای گیری مجلس نمایندگان در مورد لایحه ای انجام شد که بایدن را وادار به ارایه کمک های نظامی مورد تایید کنگره به اسراییل کند.

همچنین گفته شده است که حدود نیمی از جمعیت برای جلوگیری از شناسایی خود ماسک روی صورت های خود زده بودند.

جنایات در غزه همچنان ادامه دارد و روز گذشته نیز دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با انتشار بیانیه ای از ترور و شهادت بیش از 100 دانشمند، استاد دانشگاه و پژوهشگر در جریان جنگ نسل کشی علیه نوار غزه از هشت ماه پیش خبر داد.

این دفتر تاکید کرد که هدف رژیم صهیونیستی از ترور دانشمندان و پژوهشگران نوار غزه در کنار بمباران و تخریب کامل بیش از 103 دانشگاه و مدرسه و تخریب جزیی 311 دانشگاه و مدرسه دیگر، نابودی کامل بخش آموزش فلسطین است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه ضمن محکوم کردن جنایت ترور این تعداد از دانشمندان و اساتید فلسطینی و همچنین بمباران هدفمند نهادهای آموزشی، از همه دانشگاه ها و نهادهای آموزشی در سطح جهان خواست که این جنایت هولناک را محکوم کنند.

این نهاد فلسطینی، اشغالگران صهیونیست و دولت آمریکا را مسیول کامل این جنایت تاریخی دانسته و تاکید کرد که رژیم صهیونیستی دانشمندان فلسطینی را ترور می کند و آمریکا نیز شرایط در این جنگ نسل کشی است و در تداوم آن نقش دارد که تاکنون بیش از 120 هزار شهید و مجروح بر جای گذاشته است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح اسکله آمریکا در غزه/حماس:مخالف حضور نظامیان خارجی هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح اسکله آمریکا در غزه/حماس:مخالف حضور نظامیان خارجی هستیم"، کلیک کنید.