افزایش آسیب پذیری اوکراین، با کمبود نیرو در میادین نبرد

افزایش آسیب پذیری اوکراین، با کمبود نیرو در میادین نبرد

طی روزهای اخیر نیروهای اوکراینی مجبور به عقب نشینی از سه روستا در منطقه دونتسک شدند؛ اتفاقی که نه تنها نقاط آسیب پذیر اوکراین را عمیق تر کرده است، بلکه مسیله کمبود نیروهای این کشور را مجددا برجسته می کند.

به گزارش تینار، پس از کمک های ایالات متحده به اوکراین به ارزش بیش از 60 میلیارد دلار که پیشتر با مخالفت مجلس نمایندگان آمریکا مواجه بود، کی یف در حال دریافت دور جدیدی از تسلیحات و مهمات است، اما موانعی بر سر راه آن در میدان نبرد وجود دارد. اوکراین از طرفی با کمبود نیرو و سرعت پایین انتقال مهمات مواجه شده و از طرف دیگر برتری های نظامی روسیه در این جنگ باعث شده تا نتواند حملات بزرگی انجام دهد و به پیشرفت های چشمگیری در جنگ دست پیدا کند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی می نویسد: «تعداد سربازان اوکراینی که در پایگاه های آمریکایی واقع در اروپای غربی آموزش می بینند، در ماه های گذشته تقریبا به صفر رسیده و این نشان می دهد که کی یف برای جنگ با نیروهای روسیه، با کمبود نیروی انسانی و سرباز مواجه شده است.»

مربیان آمریکایی، آموزش نیروهای اوکراینی را با انجام تمریناتی در منطقه آموزشی «گرافنور» در آلمان در آوریل 2022 آغاز کردند. حدود 3100 سرباز اوکراینی تا پایان سال 2022 آموزش های ایالات متحده را دریافت کرده بودند. هم چنین این برنامه آموزشی در ژانویه 2023 جهت آموزش 12 تیپ در آستانه ضدحمله شکست خورده اوکراین تمدید شد.

مقاماتی بدون افشای نام خود به واشنگتن پست گفتند: «آخرین تیپ آموزش دیده در آلمان، در ماه ژانویه یا فوریه منطقه آموزشی مذکور را به عنوان بزرگ ترین فرماندهی آموزشی ایالات متحده در آلمان ترک کردند. آنها پس از این تاریخ هیچ آموزشی دریافت نکرده اند.»

مسیله کمبود نیروهای اوکراین از سال گذشته میلادی توسط رسانه های غربی گزارش شده است و در حالیکه این کشور با چنین مسیله مهمی دست وپنجه نرم می کند، روسیه به تدریج دستاوردهایی را به طور روزانه در میدان نبرد کسب می کند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش آسیب پذیری اوکراین، با کمبود نیرو در میادین نبرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش آسیب پذیری اوکراین، با کمبود نیرو در میادین نبرد"، کلیک کنید.