افزایش سرعت وزش باد در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران

افزایش سرعت وزش باد در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در آب های جنوب کشورو خطر غرق شدن شناگران هشدار داد.

به گزارش تینار سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از اواخر وقت چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (25 تا 27 بهمن ماه) افزایش بیشینه سرعت وزش باد (باد جنوب شرقی) تا 28 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر درمناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان و نیمه غربی تنگه هرمز در خلیج فارس پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن شناگران و پاره شدن تورهای صیادی، احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در تردد و فعالیت های دریایی و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود وخروج کشتی ها به بنادر و فعالیت های سکوهای نفتی توصیه می کند.

به گزارش تینار هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش سرعت وزش باد در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش سرعت وزش باد در جنوب کشور/ خطر غرق شدن شناگران"، کلیک کنید.