افسانه سوباسا و کاکرو به پایان رسید!

به گزارش خبرگزاری تینار؛کمتر کسی فکر می کرد یک مجموعه مانگا و سریال انیمیشن ساخته شده بر اساس آن بتواند تاثیری چنین عمیق و ماندگار بر دنیای فوتبال و علاقه مندان این ورزش در گوشه و کنار داشته باشد. اما ژاپنی ها با خلق مانگای “کاپیتان سوباسا” ابتدا در کشور خودشان و سپس در سراسر دنیا فوتبال دوستان را تحت تاثیر گذاشتند.

2007529

در گزارش ورزش سه آمده است:بعد از پرطرفدار شدن غیر قابل انتظار مانگای کاپیتان سوباسا، صنعت مانگا و انیمه در ژاپن بر اساس قانونی نانوشته در این صنعت دست به ساخت انیمیشنی از روی این مجموعه زد که در اکثر کشورهای دنیا پخش شد. این سریال در ایران هم با عنوان “فوتبالیست ها” پخش شد تا مدت ها نوجوانان و حتی بزرگسالان ایرانی را جمعه ها بعد از ظهر پای گیرنده های تلویزیون میخکوب کند.

در تاثیرگذاری کاپیتان سوباسا بر نسلی از فوتبال دوستان دنیا همین بس که لیونل مسی اسطوره بزرگ فوتبال اعتراف کرده بود که در نوجوانی تحت تاثیر سوباسا بوده است. آندرس اینیستا هم بارها از شیفتگی خود به این مانگا و انیمیشن گفته است.

2007528

چهل و سه سال انتشار بی وقفه مانگاهای کاپیتان سوباسا دیروز رسما به پایان رسید و خالق این مجموعه این خبر را اعلام کرد. یوییچی تاکاهاشی این مجموعه مانگا را در سال 1981 شروع کرد. داستانی درباره یک نوجوان اعجوبه یازده ساله ژاپنی که قرار بود دنیا را شیفته خود کند.

دیروز پنج شنبه آخرین بخش از مانگای فوتبالیست ها در ژاپن روی قفسه کتاب فروشی ها قرار گرفت. روی جلد این مانگا نوشته شده بود: “شجاعت سوباسا و دوستانش را در قلب تان حک کنید.” تصویر روی جلد این مانگا هم تصویر شخصیت اصلی سوباسا اوزارا بود که پیراهن تیم ملی فوتبال ژاپن را به تن داشت.

تاکاهاشی خالق فوتبالیست ها البته گفت که داستان سوباسا آزارا و دوستانش را به صورت آنلاین ادامه خواهد داد و به دنبال شکل هایی جدید برای ارایه داستان به مخاطبان خواهد بود ولی او دیگر ماجراها را به صورت چاپی ادامه نخواهد داد.

2007530

برای اطلاع از میزان تاثیرگذاری سوباسا بر فوتبال ژاپن و فرهنگ این کشور کافی است به این آمار دقت کنید: تنها از شکل چاپی مانگاهای کاپیتان سوباسا تا امروز در ژاپن 70 میلیون نسخه و در دیگر کشورها 10 میلیون نسخه به فروش رفته است. اگر تعداد تماشای سریال انیمیشنی کاپیتان سوباسا را به این آمار اضافه کنیم به آماری در حد صدها میلیون بیننده می رسیم.

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افسانه سوباسا و کاکرو به پایان رسید!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افسانه سوباسا و کاکرو به پایان رسید!"، کلیک کنید.