الزامی بودن حضور مقرری بگیران بیمه بیکاری در دوره های مهارت آموزی

الزامی بودن حضور مقرری بگیران بیمه بیکاری در دوره های مهارت آموزی

تینار/سیستان و بلوچستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در چارچوب تفاهم نامه سه جانبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی حرفه ای و تامین اجتماعی، افرادی که مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند، ملزم به حضور در دوره های مهارت آموزی شدند.

خلیل احمد سلامی در گفت وگو با تینار، اظهار کرد: به موجب این تفاهم نامه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها ملزم شده اند مقرری بگیران بیمه بیکاری را که حداقل 6 ماه از مدت دریافت مقرری بیکاری آنان باقی مانده است، بر اساس سن، جنس، رشته تحصیلی، مهارت و شغل قبلی طبقه بندی کرده و متناسب با نیاز بازار کار منطقه و تقاضای کارفرمایان برای نیروی کار، برای گذراندن آموزش های مهارتی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کنند.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز باید دوره های آموزش مهارتی ویژه مقرری بگیران بیمه بیکاری را با هدف فراهم آوردن زمینه اشتغال مجدد آنها، متناسب با فرصت های شغلی مورد نیاز بازار کار هر منطقه و نیز تقاضای کارفرمایان برگزار کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین سازمان تامین اجتماعی بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده است با اخذ مستندات هزینه کرد، هزینه های آموزش فنی و حرفه ای موضوع این تفاهم نامه را از محل اعتبارات بیمه بیکاری هر 6 ماه یک بار به حساب سازمان آموزش فنی و حرفه ای واریز کند.

سلامی گفت: بیمه بیکاری به عنوان یکی از حمایت های تامین اجتماعی است که طبق مقررات به بیمه شده ای که بدون میل و اراده بیکار شده و آماده کار است پرداخت می شود.

وی افزود: مدت زمان دریافت بیمه بیکاری، از 36ماه برای افراد مجرد و 50 ماه برای بیمه شده های متاهل و متکفل بیشتر نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: 787 نفر در این استان بیمه بیکاری دریافت می کنند که از این تعداد، 140 نفر برای فراگیری آموزش های مهارتی به فنی و حرفه ای معرفی شدند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الزامی بودن حضور مقرری بگیران بیمه بیکاری در دوره های مهارت آموزی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الزامی بودن حضور مقرری بگیران بیمه بیکاری در دوره های مهارت آموزی"، کلیک کنید.