انگلیس ناو آسیب دیده خود را از دریای سرخ خارج می کند

انگلیس ناو آسیب دیده خود را از دریای سرخ خارج می کند

وزارت دفاع لندن اعلام کرد که این کشور ناو «اچ ام اس دایموند» را که در جریان حمله ارتش یمن آسیب دیده بود از دریای سرخ خارج خواهد کرد.

به گزارش تینار، این ناو جنگی انگلیسی تاکنون 3 بار هدف حمله ارتش یمن قرار گرفته است.

به نوشته راشاتودی، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرده که قصد دارد ناو «اچ ام اس ریچموند» را جایگزین این ناو آسیب دیده کند.

دولت انگلیس در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که لندن ناو «اچ ام اس دایموند» را برای آنچه که «کمک به تقویت امنیت» خواند، به منطقه اعزام می کند.

آمریکا و انگلیس به این بهانه که نیروی مقاومت یمن، امنیت دریانوردی در دریای سرخ را به خطر انداخته است، در چندین نوبت اقدام به حمله به مناطقی در یمن کرده و برخی از مراکز نظامی و تسلیحاتی این کشور را مورد هدف قرار داده اند.

این در حالی است که پس از عملیات طوفان الاقصی و جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، جریان مقاومت در یمن (انصارالله) در راستای حمایت از مردم غزه و تاکید بر تسهیل ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم این منطقه، مانع حرکت کشتی هایی که در دریای سرخ به سمت بنادر رژیم صهیونیستی حرکت می کنند، شده و در این راستا تاکید کرده تا زمانی که ارسال غذا و دارو به مردم غزه تسهیل نشود به عملیات خود در دریای سرخ ادامه می دهد.

پایان خبر تینار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انگلیس ناو آسیب دیده خود را از دریای سرخ خارج می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انگلیس ناو آسیب دیده خود را از دریای سرخ خارج می کند"، کلیک کنید.