اوکراین وعده تلافی به اسرائیل داد

اوکراین وعده تلافی به اسرائیل داد

به گزارش تینار رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ یک توافق لغو روادید را با اوکراین امضا کرد اما اخیرا طرح روادید الکترونیک را برای شهروندان کشورهایی که با آنها توافق لغو روادید امضا کرده بود برقرار کرده که قرار است از اول ژوئیه اجرایی شود.

به نقل از تینار سفارت اوکراین در سرزمین‌های اشغالی در پستی در شبکه اجتماعی «فیسبوک» نوشت: «پیش‌نیاز اخیر عملا به نظام لغو روادید پایان می‌دهد. اوکراین در پاسخ به آن پیش‌نیازهای مشابهی را برای شهروندان اسرائیلی از جمله زائرین اعمال خواهد کرد.»

این سفارتخانه متذکر شد که «اقدام متقابل بر هزاران زائر مذهبی که هر ساله به اوکراین سفر می‌کنند تاثیر خواهد گذاشت و کی‌یف از بحث و مذاکرات با اسرائیل بر سر تغییرات در سیاست‌های مسافرتی به نفع ۲ طرف استقبال می‌کند.»

به نوشته وبگاه «راشاتودی» هزاران یهودی حسیدی به طور سنتی هر ساله سال نوی یهودی را در شهر «اومان» در جنوب کی‌یف، پایتخت اوکراین با بازدید از مقبره نحمان من بریسلوف، بنیانگذار یهودیت حسیدی جشن می‌گیرند.

«اِوگنی کورنیچوک»، سفیر اوکراین در سرزمین‌های اشغالی با تاکید بر اینکه اقدام اخیر رژیم صهیونیستی باعث «تحقیر» اوکراینی‌های متمایل به ورود به این سرزمین‌ها شده هشدار داد که اقدام تلافی‌جویانه کی‌یف بر سفر یهودیان حسیدی به اوکراین تاثیر خواهد گذاشت.

کی‌یف از مدتها قبل از این که اسرائیل به پناهجویان اوکراینی پناهندگی نمی‌دهد گلایه کرده و گفته بود تل‌آویو بیشتر علاقمند به اوکراینی‌های یهودی است که می‌خواهند مهاجرت کنند.

کورنیچوک سال گذشته میلادی گفت اسرائیل حدود ۱۰ درصد از مسافران اوکراینی را بدون توضیح دیپورت می‌کند. مقام‌های تل‌آویو گفتند افراد مظنون به استفاده از روادید گردشگری «به منظور کار یا سکونت غیرقانونی» در معرض حذف شدن هستند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوکراین وعده تلافی به اسرائیل داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوکراین وعده تلافی به اسرائیل داد"، کلیک کنید.