این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس

امیرمسعود عابدین: فورد هرگز نسخه پرفورمنس فستیوا را در دهه 80 تولید نکرد، اما اگر این کار را می کرد، احتمالاً کمی شبیه به این خودروی تقویت شده می شد. مالک یک فورد فستیوا 1988 موتور اصلی این خودرو را با یک پیشرانه 1.6 لیتری اکو بوست از فورد فیستا ST مدرن جایگزین کرده است. مالک آن به همین جا بسنده نکرد و دستی هم به ظاهر آن کشید.

این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس

اولین نسل فستیوا تنها با یک گزینه موتور در بازار ایالات متحده عرضه شد؛ یک موتور 1.3 لیتری چهار سیلندر مزدا، که تنها 58 اسب بخار قدرت داشت. موتور جدید نصب شده نه تنها از همان ابتدا قدرتمندتر است، بلکه اصلاح هم شده است. موتور EcoBoost فستیوا به لطف توربوشارژر S280 Turbo Technics و تغییر در ECU و برخی اصلاحات فنی دیگر، اکنون 300 اسب بخار قدرت تولید می کند. در حالی که 300 اسب بخار ممکن است دیگر زیاد به نظر نرسد، اما این خودرو تنها حدود 680 کیلوگرم وزن دارد!

این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس

چرخ های پهن و چراغ های جلوی LED، از تغییرات ظاهری فورد فستیوا محسوب می شوند. فورد فیستا هرگز جذاب یا هیجان انگیز نبود و خودرویی صرفا اقتصادی، ارزان و کم مصرف بود. با این حال، به لطف قیمت فوق العاده پایین، وزن بسیار کم و سادگی مکانیکی، می تواند هیجان انگیزتر از قبل ظاهر شود.

این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تینار مراجعه کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این پراید 300 اسب بخار قدرت دارد! /عکس"، کلیک کنید.