باقری: احتمالا در هفته جاری به لبنان و سوریه سفر می کنم

باقری: احتمالا در هفته جاری به لبنان و سوریه سفر می کنم

به گزارش تینار «علی باقری» روز شنبه و در حاشیه اجلاس بین المللی «غزه مظلوم مقاوم» درباره موضع ایران در ارتباط با مساله برقراری آتش بس در غزه و استقبال حماس از این مساله گفت: ما در طول هشت ماه گذشته، تلاش متمرکز سیاسی مان این بود که به جنایت صهیونیست ها و نسل کشی آن ها در غزه پایان دهیم و در این چارچوب تلاش هایی که چه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان انجام دادند مبتنی بر این بود که به کمک به مردم غزه و توقف جنگ سرعت ببخشیم؛ سفرهای آقای امیرعبداللهیان در خارج و داخل منطقه و حضور در مجمع عمومی، در این چارچوب بود.

به نقل از تینار سرپرست وزارت خارجه ایران که با خبرنگاران گفت وگو می کرد، افزود: احتمالا این هفته من سفری به کشورهای منطقه در این چارچوب خواهم داشت؛ برای این که در تلاش های کشورهای منطقه و دیگر بازیگران ما نیز نقش اصلی خود را ایفا کنیم.

باقری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقاومت مردم فلسطین در برابر تجاوزگری صهیونیست ها نقش جدی دارد. تلاش جدی ما مانند جریان مقاومت برای این است که ثبات و آرامش به منطقه برگردد و ثبات و آرامش با نفی اشغالگری، تجاوزگری و جنایت پیشگی صهیونیست هاست.

او درباره این که مشخص است به کدام کشورها سفر می کند؟ خاطرنشان کرد: احتمالا در این هفته در گام اول به لبنان و سوریه سفر می کنم. امیدوارم بتوانیم با بحث هایی که با مقامات این کشورها و جریان مقاومت در این 2 کشور داشته باشیم هم افزایی جدی برای مواجهه جدی و موثر برای مبارزه با جنایت صهیونیست ها را دنبال کنیم.

سرپرست وزارت خارجه ایران درباره برگزاری نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی نیز گفت: از دیروز تماس هایی را با برخی وزرای خارجه کشورهای اسلامی شروع کردیم، با این هدف که صهیونیست ها بدون هیچ هزینه ای به جنایت هایشان ادامه ندهند. یکی از پیشنهادات ما این بود نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برگزار شود. در حال رایزنی هستیم تا ببینیم در یک زمان نزدیک این نشست را در یکی از پایتخت ها یا در جده که مرکز سازمان همکاری اسلامی است، برگزار کنیم.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: احتمالا در هفته جاری به لبنان و سوریه سفر می کنم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: احتمالا در هفته جاری به لبنان و سوریه سفر می کنم"، کلیک کنید.