با حضور منصور بهرامی و بوریس بکر مستند «ناستی» در جشنواره بین المللی فیلم کن اکران شد

با حضور منصور بهرامی و بوریس بکر مستند «ناستی» در جشنواره بین المللی فیلم کن اکران شد

به گزارش خبرگزاری تینار، فیلم مستند «ناستی» Nasty به کارگردانی مشترک «تودور گیورگیو» Tudor Giurgiu، «تودور د. پوپسکو» Tudor D. Popescu و «کریستین پاسکاریو» Cristian Pascariu، درباره «ایلیه ناستاسی» Ilie Nastase و با حضور این اسطوره تنیس رومانی، «منصور بهرامی» تنیسور سرشناس ایرانی مقیم فرانسه، «بوریس بکر» Boris Becker تنیسور مطرح جهان، «تیری فرمو» Thierry Frémaux مدیر هنری جشنواره بین المللی فیلم «کن»، کارگردانان و دیگر عوامل این اثر سینمایی؛ دیروز پنجشنبه 3 خرداد ماه جاری (23 می 2024) در بخش «اکران ویژه» در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «کن» Cannes در سالن «آنیس واردا» Agnès Varda در شهر بندری کن در جنوب کشور فرانسه اکران شد.

«ایلیه ناستاسی» یکی از بزرگترین اسطوره های تنیس جهان است

«منصور بهرامی» تنیسور سرشناس ایران در گفت وگوی اختصاصی با «منصور جهانی» خبرنگار مستقل و بین المللی سینما گفت: «ایلیه ناستاسی» Ilie Nastase یکی از بزرگترین اسطوره های تنیس جهان است که بیش از 50 سال افتخار آشنایی با ایشان را دارم، اولین بار در سال 1968 به تهران آمد و با تیم ایران بازی کرد؛ من در آن زمان، برای او توپ جمع می کردم و واقعاً شیوه بازی او روی استایل من هم اثر گذاشت، برای این که از بازی او خیلی لذت می بردم و در تنیس، یکی از الگوهای من شد.

حدود 20 سال با «ایلیه ناستاسی» بازی های نمایشی تنیس انجام دادیم

این تنیس باز حرفه ای در ادامه سخنانش افزود: در حدود 20 سال با همدیگر بازی های نمایشی تنیس انجام می دادیم و در سال، حدود 15 تا 20 بار با هم بازی می کردیم و شاید 400، 300 دفعه با همدیگر بازی کردیم و یک انسان خیلی بااحساس و واقعاً به همه توجه می کند و قلب خیلی بزرگی دارد و الان هم که ایشان را در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «کن» دیدم، سنشان بالا رفته است ولی باز هم همان محبت همیشگی را به بنده دارد و من خیلی خوشحالم که یکی از دوستانش هستم.

خاطرات خیلی خوب و زیادی با «ایلیه ناستاسی» دارم

وقتی که «ایلیه ناستاسی» از سالن «آنیس واردا» بیرون آمد، دو بار به «منصور بهرامی» گفت: براوو منصور؛ این تنیس باز مطرح ایرانی درباره این رابطه صمیمی با این اسطوره تنیس جهان اظهار داشت: در طول این 10 سال اخیر، کمتر همدیگر را می بینیم، ولی 40 سال رفاقت و دوستی خیلی حایز اهیمت است که به سادگی نمی توان آن را از یاد برد. خاطرات خیلی خوب و زیادی با همدیگر داریم.

در ورزشگاه «رولان کاروس» پاریس بعد از سال ها ناستاسی را دیدم

بهرامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: من وقتی که از ایران به خارج از کشور سفر کردم، بی خانمان بودم و جایی را نداشتم که بخوابم، برای این که انقلاب شد؛ من نمی توانستم تنیس بازی کنم و در ایران ماندم و بعد از چند سال که به خارج از کشور رفتم؛ چندین سال بود که او را ندیده بودم و در ورزشگاه «رولان کاروس» Roland Garros پاریس، از دور او را دیدم و وقتی که نزدیک شد؛ بلند شدم و به او سلام کردم و به او گفتم که «ایلیه ناستاسی» من را به یاد می آوری؟ گفت: منصور، چند ساله که دلم برای تو تنگ شده بود و فکر می کردم که در حوادث انقلاب کشته شده ای یا بلایی سرت اومده. گفت اگر کاری برات می توانم انجام دهم به من بگو، برای این که من می توانم به تو کمک بکنم.

آن شب، جایی برای خواب و چیزی هم برای خوردن نداشتم

وی همچنین گفت: چون در آن زمان، «ایلیه ناستاسی» یکی از قهرمانان صاحب نام جهان بود. راستش آن شب، من جایی برای خواب و چیزی هم برای خوردن نداشتم؛ ولی همین که فقط به من گفت: منصور اگر کاری از دست من ساخته است من در خدمتم، همین برای من کافی بود. به او گفتم: ناستاسی همه چیز عالیه، همه چیز خیلی خوبه، ممنونم از این محبتت، ولی خوبه باز هم همدیگر را می بینیم.

سکانس افتتاحییه فیلم مستند «ناستی» با صحبت های من شروع می شود

«منصور بهرامی» در پایان این گفت وگوی اختصاصی تاکید کرد: در حقیقت آن شب، جایی برای خواب نداشتم ولی نمی خواستم که به خانه «ایلیه ناستاسی» بروم و باید به شیوه دیگری گلیم خودم را از آب بیرون می کشیدم. اول فیلم مستند «ناستی» هم با صحبت های من شروع می شود که به این ها اشاره می کنم. فیلم مستند خوبی درباره او ساخته اند. از دیدن این فیلم و ملاقات دوباره به ایشان خوشحالم.

هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «کن» به عنوان معتبرترین رویداد سینمایی جهان، به ریاست خانم «آیریس کنوبلوخ» Iris Knobloch، با مدیریت هنری «تیری فرمو» Thierry Frémaux و با نمایش 22 فیلم سینمایی در بخش رقابتی اصلی، 18 فیلم سینمایی در بخش رقابتی «نوعی نگاه» Un Certain Regard ، 10 فیلم سینمایی در بخش غیررقابتی، 14 فیلم در بخش «نمایش ویژه»، 18 فیلم کوتاه در بخش رقابتی «سینه فونداسیون» The Cinéfondation، 11 فیلم کوتاه در بخش رقابتی فیلم کوتاه، 7 فیلم سینمایی در بخش «اکران کن»، 32 فیلم در بخش «اکران کلاسیک»، 13 فیلم در بخش «سینما ساحل» از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در روزهای 25 اردیبهشت ماه تا 5 خرداد امسال (14 تا 25 می 2025) در شهر ساحلی کن در کشور فرانسه برگزار می شود.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با حضور منصور بهرامی و بوریس بکر مستند «ناستی» در جشنواره بین المللی فیلم کن اکران شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با حضور منصور بهرامی و بوریس بکر مستند «ناستی» در جشنواره بین المللی فیلم کن اکران شد"، کلیک کنید.