بدترین ترکیبات با گلاب

بدترین ترکیبات با گلاب

آفتاب نیوز :

درحالی که مخلوط گلاب با گلیسرین می تواند برای افراد دارای پوست خشک و کدر مفید باشد، اما بعضی از مواد هم به هیچ وجه برای ترکیب شدن با گلاب مناسب نیستند. در ادامه با نحوه صحیح استفاده از گلاب و همچنین بدترین ترکیبات برای مخلوط سازی با گلاب آشنا خواهیم شد.

چگونه از گلاب استفاده کنیم؟

برای استفاده از گلاب فقط باید چند قطره از آن را روی یک پد پنبه ای بریزید. اما ابتدا باید پوست صورت خودتان را با پاک کننده یا شوینده صورت بشویید و سپس پد پنبه ای آغشته به گلاب را روی صورت ماساژ بدهید. 

این کار به لطیف تر کردن پوست صورت شما کمک می کند که اهمیت زیادی در روتین زیبایی دارد. امروزه میست های گلاب (rose water mist) هم وارد بازار شده اند که می توان پس از پایان آرایش چهره، مقداری از آن را روی پوست صورت اسپری کرد.

بدترین ترکیبات با گلاب

گلاب به طور طبیعی به پوست آسیب نمی رساند، زیرا pH پوست را تغییر نمی دهد. اما اگر همین گلاب با ترکیبات اشتباه مخلوط شود، به پوست شما آسیب می رساند. بدترین ترکیبات برای مخلوط سازی با گلاب به ترتیب زیر هستند. 

1. گلاب با اسانس های روغنی 

بعضی افراد عادت دارند که از گلاب در کنار اسانس های روغنی استفاده کنند، اما اگر کسی به ترکیبات معطر آلرژی داشته باشد یا به آسم و درماتیت آتوپیک مبتلا باشد، پوستش به این ترکیب دوگانه واکنش منفی نشان می دهد. 

2. گلاب با جوش شیرین 

جوش شیرین به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده طبیعی شناخته می شود و خواص ضدباکتریایی دارد. اگر جوش شیرین به طور موضعی استفاده شود، به کاهش باکتری های آکنه زا کمک می کند. اما به هیچ وجه نباید از جوش شیرین در کنار گلاب استفاده کنید، زیرا چنین ترکیبی مستقیما pH پوست را تغییر می دهد و خشکی و حساسیت پوست را افزایش می دهد. 

3. گلاب با سرکه 

سرکه به روشن سازی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد جوش ها و آکنه ها کمک می کند، اما استفاده از آن در کنار گلاب باعث تغییر در pH پوست می شود. 

4. گلاب با آب لیموترش

آب لیموترش سرشار از ویتامین C است و گاهی اوقات برای درمان آکنه استفاده می شود. بعضی افراد هم ترجیح می دهند که گلاب را با آب لیموترش ترکیب کنند، درحالی که این ترکیب دوگانه هم pH پوست را تغییر می دهد و هم به سد دفاعی پوست آسیب می رساند.

منبع: سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدترین ترکیبات با گلاب" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدترین ترکیبات با گلاب"، کلیک کنید.