بسته خبری شامگاه 14 فروردین تینار/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

یک روز بعد از حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در پایتخت سوریه، این موضوع همچنان در صدر اخبار است.

به گزارش تینار، شامگاه سه شنبه 14 فروردین 1403 خبرنگاران تینار به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

رییسی: عاملان جنایت اخیر رژیم صهیونیستی مجازات خواهند شد/ گفت وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و سوریه

سیاسی- سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در جلسه فوق العاده هییت دولت که به منظور بررسی جداول بودجه 1403 برگزار شد، جنایت تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی در بمباران کنسولگری ایران در پایتخت سوریه را گواه اثبات بی تعهدی این رژیم جنایتکار به موازین، مقررات، معاهدات بین المللی و اصول انسانی و اخلاقی به همه مردم دنیا دانست و گفت: عاملین و حامیان این جنایت بزرگ به دست مجاهدان اسلام مجازات شده و به سزای عمل ننگین خود خواهند رسید.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

سیاسی- سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی بشار اسد رییس جمهوری سوریه اقدامات جنون آمیز اخیر رژیم صهیونیستی را دست و پا زدن های آخر این رژیم در حال احتضار توصیف و تصریح کرد: امروز بر همگان اثبات شده که رژیم جنایتکار صهیونیستی به هیچ یک از اصول انسانی و بین المللی پایبند نیست و تاسف بارتر اینکه آمریکا و برخی کشورهای غربی همچنان به حمایت های مالی، تسلیحاتی و رسانه ای از این رژیم ادامه می دهند.  اسد نیز در این گفتگوی تلفنی با بیان اینکه «رژیم صهیونیستی با این جنایت به دنبال فرار از تنگنای گرفتار شده در آن از سوی مقاومت اسلامی فلسطین در غزه است»، بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از محور مقاومت و مجازات این رژیم جنایتکار تاکید کرد.

سیاسی- محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در پیامی تجاوز بزدلانه و برخلاف تمامی معاهدات بین المللی به ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق و در پی آن به شهادت رساندن سردار زاهدی و جمعی از مستشاران و شهروندان سوری و لبنانی توسط رژیم جنایت کار صهیونیستی را تسلیت گفت و تاکید کرد: حمله به ساختمان کنسولی ایران در دمشق خلاف عملکرد هر کشور مستقل و آبرومندی است؛ اما از رژیم جعلی صهیونیستی طبعا می توان انتظار چنین جنایتی را داشت؛ چرا که نه آبرویی در عرصه بین الملل دارد و نه با کودک کشی های ظالمانه خود عیار و اعتباری در میان ملت های جهان برایش باقی مانده است.

سیاسی- حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق با صدور پیامی با بیان اینکه «سفارت هر کشوری به عنوان خاک و بخشی از سرزمین آن کشور محسوب می شود»، تصریح کرد: اقدام شنیع و جنون آمیز اخیر رژیم صهیونیستی هزینه و انتقام سختی به دنبال دارد و آن رژیم پلید باید منتظر انتقام پشیمان کننده در درون سرزمین های اشغالی باشد.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق

جهان- شورای امنیت سازمان ملل شامگاه سه شنبه در پی نامه ایران و درخواست روسیه درباره حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق جلسه ای تشکیل داد؛ معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه در ابتدای این جلسه ضمن محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، بر لزوم حفاظت از هییت ها تاکید کرد. وی همچنین خواستار خویشتن داری و پرهیز از هرگونه تشدید تنش در خاورمیانه شد و خاطر نشان کرد که هر گونه اشتباه محاسباتی منجر به درگیری گسترده تری در سوریه، لبنان، فلسطین و خاورمیانه خواهد شد.

جهان- حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی تلفنی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار واکنش مناسب و صریح شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق شد.

جهان- وزارت امور خارجه جمهوری قزاقستان در بیانیه ای حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، پایتخت سوریه را محکوم و تاکید کرد: حمله به اماکن دیپلماتیک ناقض اصول و هنجارهای حقوق بین الملل است.

جهان- وزارت خارجه ترکیه در پیامی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه را محکوم و ابراز نگرانی کرد که این اقدام رژیم اشغالگر به درگیری های گسترده تر در منطقه منجر شود.

جهان- آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد. گوترش همچنین خواستار خویشتن داری و کاهش تنش شد.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

جهان- نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در حاشیه نشست دبیران شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو شانگهای در دیدار با علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ایران حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد و آن را اقدامی دانست که ممکن است تنش ها را از کنترل خارج کند.

جهان- جان کربی مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری مدعی شد که آمریکا در حمله رژیم اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه هیچ نقشی نداشته است.

جهان- جنبش النجباء عراق با صدور بیانیه ای حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق را نقض آشکار عرف دیپلماتیک و توافقنامه های بین المللی و نیز به منزله اعلام جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و بار دیگر بر موضع خود در حمایت از ایران در حق خود در دفاع از خود و پاسخ به این نقض ها تاکید کرد.

انجام بیش از 153 میلیارد دلار تجارت خارجی در سال 1402/ میانگین مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در 13 روز نخست بهار 1403

اقتصادی- محمد رضوانی فر رییس کل گمرک ایران در گزارشی اعلام کرد که تجارت خارجی کشور (مجموع واردات و صادرات) در سال 1402 با 2.6 درصد افزایش به 153 میلیارد و 170 میلیون دلار رسیده است؛ به گفته وی از این میزان، 86 میلیارد و 890 میلیون دلار به صادرات با احتساب نفت، برق، خدمات فنی مهندسی و تجارت چمدانی و 66 میلیارد و 280 میلیون دلار به واردات اختصاص داشت.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

 اقتصادی- شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای نوروز به طور میانگین روزانه 120.8 میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 6 درصد افزایش یافته است. بر اساس این گزارش در روز 29 اسفندماه 1402 (آخرین روز پارسال)، بیش از 152 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی سابقه در مصرف بنزین سراسر کشور به شمار می آید.

اقتصادی- علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در واکنش با صدور پیامی به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق تصریح کرد که اسراییل با حمله به کنسولگری ایران در شهر دمشق و به شهادت رساندن شماری از فرماندهان و مستشاران نظامی ایرانی دوباره چهره وحشی خود را به جهانیان نشان داد.

اکران بیلبوردهای «ما انتقام می گیریم» در پایتخت در واکنش به جنایت صهیونیست ها/ 50 درصد از اراضی کشاورزی کشور سنددار شدند

اجتماعی- همزمان با حمله وحشیانه روز گذشته رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و به شهادت رسیدن جمعی از مستشاران نظامی ایران، شهرداری تهران در قالب پویش «لشکر قدس» شعار «ما انتقام می گیریم» را به دو زبان عبری و انگلیسی با تصویر 5 نفر از سران نظامی ارتش اسراییل روبروی 10 سفارت خارجی در پایتخت اکران کرد.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

اجتماعی- حسن بابایی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در یکصدمین جلسه شورای عالی تحول و تعالی سازمان ثبت از حدنگاری و سنددار شدن 50 درصد از اراضی کشاورزی کشور خبر داد و«برنامه ریزی» و «هوشمندسازی» را به عنوان اولویت های مهم سازمان ثبت در سال 1403 عنوان کرد.

اجتماعی- رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در پی اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت تعدادی از مستشاران نظامی ایران در این جنایت در پیامی تاکید کرد: این اقدام تروریستی نشان داد که دامنه وحشت رژیم صهیونیستی و نیروهای تروریست دست پرورده اش بی شرمانه تر از همیشه شده است.

پایان کار سی و یکمین نمایشگاه قرآن کریم بدون برگزاری اختتامیه/ توصیه یک استاد ارتباطات درباره رویکرد رسانه ها نسبت به دروغ 13

فرهنگی و هنری- سی و یکمین نمایشگاه قرآن کریم بدون برگزاری مراسم اختتامیه پایان یافت؛ این نمایشگاه عصر چهارشنبه (1 فروردین 1403) با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شبستان مصلا امام خمینی (ره) افتتاح شده بود.

بسته خبری شامگاه 14 فروردین ایسنا/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار

فرهنگی و هنری- حمید شکری خانقاه استاد ارتباطات در گفت و گویی درباره ماجرای «دروغ 13» که از سوی یکی از هنرمندان زن عرصه فیلم مطرح شد، با یادآوری اینکه در ارتباط با پدیده دروغ 13 در سال های گذشته اخبار بسیاری منتشر شده و موارد این چنینی در دنیا نیز وجود دارد، عنوان کرد: برخی اشخاص برای اینکه بتوانند دغدغه های خود را پاسخ بدهند، اقدام به تولید محتواهای کذب می کنند و آن را رد یا تایید هم نمی کنند؛ این اشخاص را نمی توان مقصر دانست، بلکه ایراد را باید به رسانه گرفت که به عنوان منبع معتبر که افکار عمومی را خط دهی می دهد، اقدام به انتشار این اخبار می کند؛ بنابراین برای اینکه رسانه اعتبار خودش از دست نرود بایستی حتماً صحت و سقم خبر را از منبع آن جویا شود.

فرهنگی و هنری- پیمان جبلی رییس رسانه ملی در دیدار با جمعی از هنرمندان که در مرکز همایش های سازمان صداوسیما برگزار شد، هنرمندان را صاحبان سازمان صداوسیما و یاری رسان خلق دوران جدیدی از تحول در رسانه ملی دانست و با اشاره به برنامه ریزی و تلاش گسترده برای تقویت مرجعیت رسانه ملی گفت: تمرکزمان به طور جدی بر حوزه سرگرمی و تولیدات نمایشی است و تنوع بخشی به محتوای تولیدات را مدنظر داریم.

قیمت بلیت استادیوم فوتبال ورزشگاه آزادی تهران در سال 1403 افزایش یافت

ورزشی- تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و دوم لیگ برتر میزبان مس رفسنجان است و بلیت فروشی این مسابقه از امروز آغاز شده است؛ بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه فروش بلیت الکترونیکی مسابقات فوتبال در سال جدید بلیت بخش های مختلف استادیوم فوتبال ورزشگاه آزادی تهران افزایش یافته است به نحوی که جایگاه بانوان در طبقه دوم با قیمت 75 هزار تومان، پشت دروازه ها 150 هزار تومان و روبروی جایگاه با قیمت 250 هزارتومان به فروش می رسد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بسته خبری شامگاه 14 فروردین تینار/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بسته خبری شامگاه 14 فروردین تینار/ حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق در صدر اخبار"، کلیک کنید.