بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس

غزال زیاری: مقامات آمریکایی بالاخره اجازه ساخت بلندترین آسمان خراش تاریخ آمریکا را تایید کردند. نکته جالب توجه اینجاست که این ساختمان بلند در نیویورک سیتی یا شیکاگو ساخته نخواهد شد؛ بلکه قرار است در اوکلاهاما سیتی ساخته شود، منطقه ای با فقط 700هزار نفر جمعیت که مستعد گردبادهای شدید است.

به گزارش تینار، در ابتدا این پروژه، به عنوان دومین آسمان خراش بلند آمریکا ارایه شده بود؛ اما طراحان مجددا دست به کار شدند و تصمیم گرفتند تا طرح بهتری را ارایه کنند و برنامه هایشان را به نحوی تغییر دادند که این برج، بلندترین برج آمریکا لقب بگیرد؛ بدین ترتیب جزییات بیشتری از این طرح ارایه شد.

بلندترین آسمان خراش آمریکا، «برج لجندز» (Legends Tower) نام خواهد گرفت و در محل یک پارکینگ قدیمی در نزدیکی مسیر راه آهن و تاسیسات انبارداری U-Haul ساخته خواهد شد. ارتفاع این برج 1907 فوت معادل 581 متر خواهد بود که عدد نمادینی برای اوکلاهاما به حساب می آید؛ چرا که در سال 1907 بود که اوکلاهاما به عنوان چهل وششمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست.

بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس

برای آنکه بهتر بتوانید ارتفاع این برج را تصور کنید، باید بدانید که برج لجندز 130 فوت (39 متر) بلندتر از مرتفع ترین آسمان خراش فعلی آمریکا یعنی مرکز تجارت جهانی وان در نیویورک خواهد بود و بعد از ساخت، ششمین برج بلند دنیا بعد از مرکز مالی Ping An چین لقب خواهد گرفت. ارتفاع این برج، 33درصد بیشتر از برج میلاد در تهران خواهد بود.

در کنار آسمان خراش اصلی، سه برج کوچک تر هر یک با ارتفاع 345 فوت (105 متر) ساخته خواهد شد و این 4 ساختمان، مجموعا دارای 1776 واحد مسکونی و یک هتل مجلل خواهد بود.

بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس
عنوان

دغدغه ها و نگرانی های موجود

در این بین نگرانی هایی نیز وجود دارد. ساخت سازه ای با این ارتفاع، در شهری با جمعیت زیر یک میلیون نفر ( در صورتی که کل منطقه شهری اوکلاهاما سیتی را در نظر بگیریم، جمعیتش به حدود 1٫4 میلیون نفر خواهد رسید)، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

این در حالی است که اسکات متسون، یکی از توسعه دهندگان این پروژه اخیرا اعلام کرده که بودجه 1٫6 میلیارد دلاری برای ساخت این پروژه تامین شده است و درنتیجه به نظر می رسد که این پروژه، از نظر مسیولان، منطقی خواهد بود.

روزنامه وال استریت ژورنال اخیرا در گزارشی به این نکته اشاره کرد که در جلسه اخیر برنامه ریزی شهری اوکلاهاما، دغدغه های مهم تری از جمله شرایط آب وهوایی منطقه نیز مطرح شده است؛ چرا که اوکلاهاما به خاطر گردبادهای شدیدش معروف است و بحث درباره ساخت چنین سازه بلندی، سناریوهای کابوس واری را به ذهن افراد متبادر می کند.

در این میان، راب بودتی، یکی از مقامات استودیو کالیفرنیا AO که طراحی برج لجندز را عهده دار است، در این باره اطمینان خاطر داده است که مهندسان برای افزایش پایداری این آسمان خراش، هسته بتنی بزرگ و محکمی را در اطراف شفت آسانسور تعبیه خواهند کرد و پنجره های آسمان خراش هم مقاومت بالایی در برابر نیروی ناشی از گردبادها بدون هیچ گونه آسیب دیدگی خواهند داشت. این معمار سرشناس حتی تاکید دارد که حتی در صورت وقوع گردباد نیز این آسمان خراش یکی از امن ترین مکان ها در اوکلاهاما خواهد بود.

بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس

بعد از ارایه طرح ها و انجام بررسی های لازم، کمیسیون برنامه ریزی اوکلاهاما ساخت این آسمان خراش را تایید کرد و بنابر گزارش منتشره در روزنامه محلی The Oklahoman، هنوز چند مانع بالقوه برای آغاز به کار وجود دارد که یکی از آنها جلسه شهری برای بحث در مورد تغییر منطقه ساخت این برج است که حدود دو ماه دیگر برگزار خواهد شد.

متسون امیدوار است که در صورتی که همه چیز خوب و طبق برنامه پیش برود، از سه ماه دیگر، ساخت این پروژه حیرت انگیز استارت بخورد.

منبع: newatlas

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلندترین برج آمریکا در قلب گردبادها / عکس"، کلیک کنید.