بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس درباره تبادل اسرا و توافق برای آتش بس در غزه است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در کنفرانس خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر درباره ارایه پاسخ به پیشنهاد آتش بس از سوی حماس گفت: ما در حال بررسی پاسخ حماس هستیم. ما اسراییل را در جریان این پاسخ گذاشتیم و در روز چهارشنبه جزییات این پاسخ را با آن ها درمیان خواهیم گذاشت. کارهای زیادی باید انجام بگیرد. اما آمریکا همچنان باور دارد که توافقی می تواند حاصل شود.

وی ادامه داد: آمریکا از تمامی آتش بس ها برای پیشبرد مسیر دیپلماتیک و برقراری صلحی پایدار استفاده می کند. ما از تمامی ابزارها برای رسیدن به آتش بسی طولانی تر جهت آزادی تمامی گروگان ها در غزه استفاده می کنیم.

بلینکن تصریح کرد: ما قویا مخالف تلاش گروه ها برای استفاده از جنگ غزه جهت دامن زدن به درگیری ها یا حمله به نیروهای مان هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اهمیت کشتی رانی در دریای سرخ، حملات حوثی ها منافع همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بلینکن تاکید کرد که تعیین بازه زمانی برای تشکیل کشور فلسطین ضروری است.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین عنوان کرد که درباره مسیر پیشروی منطقه با محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت وگو داشته است.

تکمیل می شود . . .

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم"، کلیک کنید.