بوداپست سفیر آمریکا را احضار کرد

بوداپست سفیر آمریکا را احضار کرد

وزارت خارجه مجارستان دیوید پرسمن، سفیر آمریکا در این کشور را به اظهارات اخیر جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده فراخواند.

به گزارش تینار، هفته گذشته بایدن از دیدار دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین و نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان انتقاد کرده و اوربان متهم کرده بود که به دنبال دیکتاتوری است.

وزیر خارجه مجارستان در واکنش به این اظهارات گفت: ما مجبور به گوش دادن به چنین دروغ هایی از سوی هیچکسی نیستیم؛ حتی اگر آن شخص رییس جمهور آمریکا باشد.

وی افزود: پس از ابراز این دروغ ها علیه نخست وزیر مجارستان، ما امروز سفیر آمریکا به وزارت خارجه را احضار کردیم.

اوربان روز شنبه در پیامی ویدیویی در صفحه فیس بوک خود پس از دیدار روز جمعه خود با ترامپ در اقامتگاه مارالاگو در فلوریدا مدعی شد که دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر و بازگشت دوباره به کاخ سفید قادر به توقف جنگ میان روسیه و اوکراین خواهد بود.

بایدن در واکنش به این دیدار و اظهارات اوربان گفته بود: می دانید که او [ترامپ] امروز در مارالاگو با چه کسی ملاقات می کند؟ اوربان مجارستانی که صراحتا گفته است که فکر نمی کند دموکراسی کارساز باشد، او به دنبال دیکتاتوری است.

وی مدعی شد که خودش به دنبال آینده ای است که در آن از دموکراسی دفاع کنیم، نه اینکه آن را کاهش دهیم.

ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود بارها قول داده است که در صورت بازگشت به دفتر کاخ سفید، مناقشه اوکراین را «ظرف 24 ساعت» حل و فصل خواهد کرد و مدعی شد که با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه پای میز مذاکره می نشیند. این در حالیست که در پاییز 2022، زلنسکی فرمانی را امضا کرد که کی یف را از مذاکره با پوتین منع می کند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بوداپست سفیر آمریکا را احضار کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بوداپست سفیر آمریکا را احضار کرد"، کلیک کنید.