تامین انسولین قلمی برند طی چند هفته آتی/ نمونه ایرانی تمام انسولین ها در داروخانه ها

رییس سازمان غذا و دارو خبر داد؛

تامین انسولین قلمی برند طی چند هفته آتی نمونه ایرانی تمام انسولین ها در داروخانه ها

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه انواع انسولین های قلمی در کشور تولید می شود، از تامین انسولین قلمی برند ظرف چند هفته آتی خبر داد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تینار، سیدحیدر محمدی، اظهار کرد: با افزایش اقبال بیماران مبتلا به دیابت به انسولین های قلمی در سال های گذشته، برای تامین این نوع دارو کاملا وابسته به کشورهای دیگر بودیم.

وی افزود: در سال های اخیر با ورود شرکت های مختلف دانش بنیان به حوزه تولید انسولین های قلمی، امروز انواع انسولین های قلمی در کشور تولید می شود، در حال حاضر دو شرکت در حال تولید انسولین هستند و دو شرکت دیگر هم به آنها اضافه می شوند. 

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان تولید داخل انسولین قلمی هنوز در حد تامین بازار داخلی نیست، تصریح کرد: به همین دلیل بخشی از انسولین های قلمی مورد نیاز بیماران از مسیر واردات تامین می شود.                                

وی با بیان اینکه به منظور حمایت از تولید داخل سهم بیشتری از بازار به تولید داخل اختصاص دارد، گفت:  متاسفانه گاهی برخی پزشکان ممکن است نوع خاصی از انسولین قلمی را تجویز کنند که برند خارجی باشد و به دلیل آنکه ما در راستای حمایت از تولید داخل سهم کمتری از بازار را به آنها اختصاص می دهیم تصور عدم دسترسی بوجود می آورد.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: اخیرا یکی از انسولین های قلمی برند به دلیل مشکلات تولید در شرکت تولیدکننده خارجی دچار کمبود جهانی شده بود که طبق اقدامات صورت گرفته، ظرف چند هفته آینده کمبود انسولین قلمی برند نیز رفع خواهد شد.

به گفته  محمدی در حال حاضر نمونه داخلی تمامی انسولین ها در بازار موجود است و افراد می توانند با استفاده از سامانه تیتک داروی خود را از نزدیکترین داروخانه تهیه کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین انسولین قلمی برند طی چند هفته آتی/ نمونه ایرانی تمام انسولین ها در داروخانه ها" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین انسولین قلمی برند طی چند هفته آتی/ نمونه ایرانی تمام انسولین ها در داروخانه ها"، کلیک کنید.