تعداد شهدای غزه به 28340 نفر رسید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین تینار، دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز (23 بهمن) در 129 روز از جنگ در این باریکه، از افزایش تعداد شهدا به 28640 نفر خبر داد.

به نوشته الجزیره، به گفته او همچنین 67984 نفر نیز زخمی شده اند و هزاران پیکر شهدا نیز همچنان زیر آوار ساختمان ها مانده و امکان دسترسی نیروهای امدادی به آن ها وجود ندارد.

به گفته دکتر اشرف القدره، رژیم اشغالگر طی 24 ساعت گذشته دست به 19 جنایت دیگر علیه غیرنظامیان زده که طی آن 164 نفر شهید و 200 نفر دیگر زخمی شده اند.

تعداد شهدای غزه به 28340 نفر رسید

این مقام بهداشتی غزه همچنین از حملات شدید هوایی و توپخانه ای ارتش اسراییل به شهر رفح در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت که پیکر بسیاری از شهدا زیر آوار مانده و نیروهای امدادی در تلاش برای بیرون کشیدن آن ها هستند.

او گفت که قربانیان حملات شب گذشته تا بامداد امروز در رفح فراتر از توان بیمارستان ها است و کادر پزشکی مجبور شده اند راهروی بیمارستان ها را برای مداوای زخمی ها فرش کنند. به گفته او 67 شهید تاکنون به بیمارستان ها منتقل شده اند و نیروهای امدادی همچنان در حال بیرون کشیدن پیکر شهدا از زیر آوار ساختمان ها هستند.

اشرف القدره با هشدار در خصوص حمله زمینی به رفح در حالیکه 1.4 میلیون نفر از مردم غزه به آن جا پناه برده اند، گفت که حملات دیشب به طور عمده منازل و مساجد را هدف قرار داد که موجب افزایش قربانیان شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در خصوص ادامه محاصره بیمارستان «ناصر» نیز گفت که تک تیراندازهای اسراییل در اطراف بیمارستان کمین کرده و هر کسی که در حیاط بیمارستان حرکت کند را هدف قرار می دهند، به طوریکه تاکنون 7 شهروند و 14 نفر از کادر امدادی و درمانی در حیاط بیمارستان به شهادت رسیده اند.

سازمان پزشکان بدون مرز نیز امروز در بیانیه ای با اشاره به حملات شدید بامداد امروز به رفح گفت که هیچ منطقه امنی در غزه باقی نمانده است و مردم غزه که به این شهر گریخته اند دیگر هیچ گزینه ای ندارند.

حملات شدید هوایی به رفح در حالی است طی روزهای گذشته بسیاری از سازمانهای حقوق بشری و کشورهای عضو جامعه بین المللی درباره هرگونه عملیات ارتش اشغالگر در رفح هشدار داده اند.

وزارت خارجه مصر روز یک شنبه با صدور بیانیه ای در خصوص عواقب وخیم حمله ارتش اشغالگر به شهر رفح در جنوب غزه هشدار داد و خواستار فشار بین المللی بر اسراییل شد.

قاهره گفت که عملیات نظامی در شهر رفح، شرایط را بیش از پیش پیچیده خواهد کرد و به منافع همه بدون استثناء ضربه می زند.

جو بایدن رییس جمهور آمریکا نیز شامگاه یک شنبه در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره درباره عملیات نظامی اسراییل در رفح و تاثیر عمیق آن بر اوضاع انسانی در غزه گفت وگو و رایزنی کرده است.

بر اساس گزارش ها، بایدن در این گفت وگو تاکید کرد که عملیات نظامی در رفح بدون فراهم شدن طرحی برای تضمین امنیت و سلامت بیش از یک میلیون فلسطینی در این منطقه، انجام نشود.

شبکه الاقصی روز یکشنبه به نقل از یکی از رهبران حماس گزارش داد هرگونه حمله ارتش رژیم اسراییل به شهر رفح منجر به شکست مذاکرات مبادله اسرا خواهد شد.

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعداد شهدای غزه به 28340 نفر رسید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعداد شهدای غزه به 28340 نفر رسید"، کلیک کنید.