تقویت سیستم ایمنی با این 5 ماده غذایی

تقویت سیستم ایمنی با این 5 ماده غذایی

به گزارش تینار، ضروری ترین مواد مغذی برای ارتقای ایمنی بدن شامل ویتامین های A (بتاکاروتن)، B، C، D، E، اسید فولیک و اسید لینولییک، مس، آهن، سلنیوم و روی هستند.

با مصرف این مواد غذایی مغذی نیز می توانید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید:

1) توت ها

توت سفید، توت فرنگی، شاه توت و … همگی حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان هستند و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند.

2) سیر

سیر یک ماده غذایی ضد عفونی کننده، ضدباکتری و ضدقارچ است و سیستم ایمنی بدن را برای دفع ویروس ها و عوامل بیماری زا تقویت می کند.

3) مرکبات

مرکبات بهترین منبع ویتامین C و فولات هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو برای کنترل التهاب سیستمیک و افزایش ایمنی بدن کمک می کنند.

4) سبزیجات

اسفناج، کلم پیچ و سایر سبزیجات برگدار دارای ویتامین C و آنتی اکسیدان هایی مانند بتاکاروتن هستند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفیدند.

5) قارچ

سیستم ایمنی بدن برای دفع باکتری ها و ویروس ها به ویتامین D نیاز دارد. قارچ تنها ماده ی غذایی گیاهی است که بیشترین مقدار ویتامین D را در خود دارد.

5 دمنوش معجزه گر برای درمان سرماخوردگی

صبح خود را چگونه آغاز کنیم؟/ 8 عادت صبحانه برای تقویت سلامت بدن

منبع: eatthis

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقویت سیستم ایمنی با این 5 ماده غذایی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقویت سیستم ایمنی با این 5 ماده غذایی"، کلیک کنید.