توضیحات سخنگوی دولت درباره قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن، نوسانات نرخ دلار و انتخابات +فیلم

توضیحات سخنگوی دولت درباره قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن، نوسانات نرخ دلار و انتخابات +فیلم

علی بهادری جهرمی در یک برنامه تلویزیونی به سیوالات برخی دانشجویان در مورد قانونی که به اشتباه درباره ممنوعیت استفاده از فیلترشکن توسط مردم پخش شده بود و همچنین نوسانات اخیر قیمت دلار و اما و اگرهای انتخابات پاسخ داد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تینار، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، عصر امروز (یکشنبه 6 اسفند 1402) با حضور در برنامه به اضافه یک به سوالات برخی دانشجویان پاسخ داد.

وی در ابتدا در پاسخ به سیوال یک دانشجو درباره ممنوعیت استفاده از فیلترشکن در فضای مجازی اظهارکرد: یک شورای فرادولتی نامه ای زد که استفاده از فیلترشکن ها در دستگاه های دولتی ممنوع است، اما برخی خبر ها کلمه (دولتی) را حذف کرده بودند.  

بهادری جهرمی افزود: در این نامه آمده بود دستگاه های دولتی اجازه استفاده ندارند که این هم به دلیل حملات سایبری که به کشور ما انجام می شود بوده است. اگر نهاد های ذیصلاح امنیتی گفته اند که نباید فیلترشکن استفاده کنید، منظورشان نهاد های دولتی بود همانطور که در نامه هم ذکر شده بود.

وی گفت: اگر زن سرپرست خانوار نیازمند محیطی مثلاً برای بازاریابی ابزار تولید خود هست، ما باید در مجلس و دولت این محیط را برای آن فرد فراهم می کردیم، محیطی که هم امکان اطلاع رسانی و تبلیغات محصول را داشته باشد و هم امنیت حقوقی داشته باشد. به طور مثال اگر کسی پولی را داده باشد و محصولی را دریافت نکرده باشد یا محصولی را داده، اما پولی را دریافت نکرده است، این مسایل را چطور باید مدیریت کنیم.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه درگذشته زیرساخت هایی به مردم داده ایم که امکان حمایت حقوقی آنها را نداشتیم، ادامه داد: انتخاب های من و شما در مجلس و دولت باعث می شود که ما دقیق تر به این کار ها بپردازیم.

بهادری جهرمی بیان کرد: در ایام انتخابات 400 حقوقدان وارد انتخابات مجلس شده اند. حتماً هر حقوقدان قبل از اینکه هر قراردادی  یا اقدامی ثبت یا امضاء شود می پرسد زیرساخت های حقوقی آن قرارداد چیست؟ اگر ما این قرارداد را امضاء کردیم و بعداً در آن نقضی صورت گرفت آیا امکان استیفای حق وجود دارد؟ اگر در این قرارداد جرمی صورت گرفت آیا امکان استیفای حقوق مردم هست یا خیر؟ اگر این نگاه را نداشته باشیم امروز انتخابی را می کند که فردا به ضرر ملت ایران تمام می شود.

وی در مورد چرایی نوسانات اخیر نرخ دلار گفت: دو نرخ دلار دولتی داریم که فروش نفت حاصل می شود که یکی می رود برای خرید کالا های اساسی که قیمت آن 28 هزار 500 تومان است و در لایحه بودجه سال بعد هم همین نرخ مصوب شده است، چون نمی خواهیم کالا های اساسی زندگی مردم گران تر شود.

سخنگوی دولت اظهارداشت: دومین نرخ، نرخ مرکز مبادلات بانک مرکزی است که می شود ارز های حاصل از محصولات نفتی مثل پتروشیمی که حدود 40 هزار تومان است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: نرخ دلار بازار غیر رسمی که بالا می رود هیچ آورده ای برای دولت ندارد و فقط برای دولت ضرر دارد. تورمی که روی مردم اثر می گذارد روی دولت هم اثر می گذارد.

وی با بیان اینکه طبق همین دو نرخ دلاری که عرض کردم طی بازه 11 ماهه گذشته بیش از 120 میلیارد دلار مبادله صورت گرفته است، افزود: حجم تجارت خارجی کشور ما رکورد تاریخی خود را حین قبل و بعد از انقلاب، در دوره تحریم و غیر تحریم سال گذشته توسط دولت سیزدهم شکسته شد.  

سخنگوی دولت همچنین گفت: از ابتدای دولت حدود 7 هزار کارخانه و کارگاه تعطیل و نیمه تعطیل فعال شده است. نرخ بیکاری از 10 درصد به 7 و نیم درصد کاهش یافته است یعنی پایین ترین نرخ بیکاری در 15 سال اخیر.

توضیحات بیشتر سخنگوی دولت را می توانید در زیر ببینید: 

 

 

 

 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات سخنگوی دولت درباره قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن، نوسانات نرخ دلار و انتخابات +فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات سخنگوی دولت درباره قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن، نوسانات نرخ دلار و انتخابات +فیلم"، کلیک کنید.