ثبت رکورد در اقتصاد چین

ثبت رکورد در اقتصاد چین

رشد صادرات چین به نشانه مثبتی برای تقاضا جهش کرد.

به گزارش تینار، صادرات چین در دو ماه اول سال 2024 بسیار سریعتر از آنچه انتظار می رفت رشد کرد، در حالی که دومین اقتصاد بزرگ جهان تلاش می کند جای خود را پیدا کند.

داده های رسمی نشان داد که محموله های خارج از کشور بر حسب دلار آمریکا در دوره ژانویه تا فوریه 7.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که بسیار بالاتر از 1.9 درصد پیش بینی شده توسط اقتصاددانان در نظرسنجی بلومبرگ است. این افزایش نیز بسیار بهتر از رشد 2.3 درصدی دسامبر بود. واردات 3.5 درصد رشد کرد. مازاد تجاری 125 میلیارد دلار بود که یک رکورد است.

تجارت چین در سال گذشته تحت فشار قرار گرفته است زیرا تقاضای ضعیف بسیاری از شرکای تجاری اصلی آن و تنش های ژیوپلیتیکی بر توانایی این کشور برای ایجاد یک چرخش پایدار تاثیر گذاشته است.

طبق گزارش رویترز، صادرات در دو ماه اول سال 2024 نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد جهش کرد.  پکن رشد اقتصادی حدود 5 درصد را در سال جاری هدف قرار داده است که این هدف بلندپروازانه تاکنون با شک و تردید مواجه شده است زیرا اقتصاددانان پیشنهاد می کنند با توجه به بحران املاک و کاهش تورم، حمایت بیشتر سیاستی برای رسیدن به این هدف مورد نیاز است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت رکورد در اقتصاد چین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت رکورد در اقتصاد چین"، کلیک کنید.