جنجال جریمه رانندگی برای خاراندن سر!

اخیرا مردی هلندی بعد از اینکه دوربین هوش مصنوعی او را به جرم صحبت با تلفن همراه حین رانندگی جریمه کرد، مدعی شد او فقط سرش را می خارانده و سیستم اشتباه کرده است.

به گزارش تینار، تینار نوشت: نوامبر سال گذشته، «تیم هانسن»، به دلیل استفاده از تلفن همراه حین رانندگی جریمه شده بود. او با دیدن این برگه جریمه شوکه شد، چراکه به گفته خودش او هرگز موقع رانندگی از تلفن همراه استفاده نمی کند. بنابراین تصمیم گرفت، عکسی را که دوربین هوش مصنوعی از او گرفته است ببیند.

جنجال جریمه رانندگی برای خاراندن سر!

در نگاه اول، به نظر می آمد که هانسن در حال صحبت با تلفن همراه است اما با نگاه دقیق تر به عکس مشخص می شود، او چیزی در دست ندارد و فقط در حال خاراندن سرش است. خنده دار اینکه، فرد مسیول بررسی عکس های دوربین ها هم متوجه این خطای هوش مصنوعی نشده بوده است.

جنجال جریمه رانندگی برای خاراندن سر!

به طور تصادفی، هانسن مهندس فناوری اطلاعات است و با استفاده از تجربه شخصی خود به پلیس توضیح می دهد که دوربین های هوش مصنوعی مورد استفاده در اداره های راهنمایی و رانندگی، از نوع «مونوکم؛ Monocam» هستند که معمولا دچار خطا می شوند. به گفته او، این نوع دوربین های هوش مصنوعی باید در سطح وسیعی آموزش ببینند تا دچار خطا نشوند. در واقع به آنها باید مجموعه وسیعی از تصاویر با حالت های مختلف داده شود تا ویژگی های تصاویری را که می بینند، بهتر تحلیل و بررسی کنند.

درهر حال این مرد دیگر مجبور به پرداخت جریمه برای کار نکرده نشد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنجال جریمه رانندگی برای خاراندن سر!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنجال جریمه رانندگی برای خاراندن سر!"، کلیک کنید.