حرکت های ساده ورزشی هم در درمان افسردگی موثر است

حرکت های ساده ورزشی هم در درمان افسردگی موثر است

هنگامی که موجی از افسردگی انسان را در بر می گیرد، ورزش سخت ترین و آخرین کاری است که برای انجام دادن به ذهن می رسد؛ ولی یک مطالعه جدید نشان داد که حرکت های ساده و کوچک هم می تواند برای ایجاد احساس بهتر بسیار مهم باشد.

به گزارش تینار، بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در BMJ، بسیاری از انواع ورزش – از جمله پیاده روی، دویدن آرام و آهسته، یوگا، تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی به اندازه یک روش درمانی معتبر در درمان افسردگی موثر هستند.

در این مطالعه جدید، متخصصان داده های 218 مطالعه در مورد ورزش و افسردگی را که با مشارکت بیش از 14 هزار نفر انجام شده، تجزیه و تحلیل کردند.

«مایکل نوتل»، نویسنده ارشد این مطالعه و مدرس ارشد روانشناسی در دانشگاه کویینزلند استرالیا، می گوید: افسردگی بین 10 تا 25 درصد افراد را گرفتار می کند و بیش از هر مشکل دیگری همچون بدهکاری، طلاق و حتی دیابت به سلامتی انسان آسیب می زند.

مایکل نوتل افزود: داده ها نشان داد که ورزش به عنوان یک گزینه درمانی کاملا موثر در درمان افسردگی ایفای نقش می کند.

هر چند این مطالعه نشان داد که ورزش بیشتر و شدیدتر بهتر است، اما طبق داده ها، نیازی نیست تمرینات خود را مانند یک ورزشکار حرفه ای شروع کنید.

مایکل نوتل می گوید: مهم نیست افراد چقدر ورزش می کنند، حتی پیاده روی تاثیر مثبت خود را دارد و هر تمرینی بهتر از هیچی است. اما نوتل چند توصیه را نیز مطرح کرد. او گفت: بسیاری از افراد با پیدا کردن انگیزه برای ورزش کردن مشکل دارند و اضافه کردن افسردگی به آن می تواند شروع را حتی سخت تر کند.

او می افزاید: می توانید با پیوستن به یک گروه تناسب اندام، گرفتن یک مربی یا درخواست از یکی از عزیزانتان برای پیاده روی با شما، انگیزه لازم را پیدا کنید.

این روانشناس استرالیایی می گوید: با خود و با آینده خود مهربان باشید و ورزش را تا حد امکان آسان و جذاب کنید، مانند تهیه یک کتاب صوتی جذاب برای گوش کردن به هنگام پیاده روی یا دویدن. فراموش نکنید که برای ادامه دادن باید فعالیت های ورزشی خود را لذت بخش کنید.

به گزارش یورونیوز، نوتل می گوید: ما همیشه فراموش می کنیم که وقتی که خودمان را در مسیر ورزش قرار می دهیم، زندگی چقدر آسان تر می شود. پس یک برنامه پشتیبان تهیه کنید که گویی شادی شما به آن بستگی دارد، چنان که در واقع هم همینطور است.

طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2015، هرچه بیشتر از تمرین های ورزشی خود لذت ببرید، اعتماد به نفس بیشتری برای غلبه بر موانع ورزشی پیدا می کنید؛ چنان که حتی حاضر می شوید از یک رژیم غذایی هر چند دشوار نیز پیروی کنید.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حرکت های ساده ورزشی هم در درمان افسردگی موثر است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حرکت های ساده ورزشی هم در درمان افسردگی موثر است"، کلیک کنید.