حقایقی از داروی لاغری اوزمپیک/ اگر سودای لاغری با این دارو داشتید…

نادیا زکالوند: داروی اوزمیپک ابتدا برای بهبود علایم افراد مبتلا به دیابت نوع2 تولید شده بود اما مدتی بعد افرادی که قصد لاغری داشتند به سراغ این دارو رفتند و اتفاقا نتیجه هم گرفتند.

دکتر کاران راجان که معمولا جراحی های مربوط به کاهش وزن را انجام می دهد، در شبکه اجتماعی تیک تاک به طرفدارهای قرص لاغری اوزمپیک گفت، «دوستان، درست است که داروی اوزمپیک باعث لاغری می شود اما تحقیقات نشان داده، به محض قطع این دارو بیشتر وزن اولیه تان دوباره برمی گردد.»

بنابه گفته این پزشک، با تحقیق روی 2000 بزرگسالی که با استفاده از داروی اوزمپیک لاغر شده بودند، مشخص شد پس از توقف مصرف اوزمپیک، دوسوم وزن اولیه این افراد در مدت زمان یکسال بازگشت.

البته این پزشک می گوید، مصرف این دارو بهتر از جراحی های کاهش وزن است. اما برای آن دسته از افرادی که کمی اضافه وزن دارند و می خواهند برای روزهای گرم تابستان، چند کیلو وزن کم کنند، گزینه مطلوبی نیست و حتی ممکن است خود را در خطر عوارض این دارو قرار دهند.

حقایقی از داروی لاغری اوزمپیک/ اگر سودای لاغری با این دارو داشتید...

از مضرات و عوارض جانبی این دارو باید به پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) اشاره کرد که گاهی منجر به مرگ می شود.

گاستروپارزی (تخلیه تاخیری معده) عارضه دیگری است که در برخی از افراد با مصرف داروی اوزمپیک ایجاد می شود. گاستروپارزی، نوعی اختلال است که در آن انقباضات عضلانی معده ضعیف شده و محتویات معده آهسته تر وارد دوازدهه دستگاه گوارش می شود که در نهایت مواد مغذی به طور نامنظم جذب شده و پس از مدتی فرد به دیابت نوع2 هم مبتلا می شود.

از عوارض دیگر این دارو می توان به افزایش سرعت پیری پوست و ایجاد چین وچروک های عمیق روی آن اشاره کرد.

درضمن بنابه گفته دکتر راجان، داروی اوزمپیک به تنهایی نمی تواند موجب لاغری فرد شود، در کنار این دارو باید از رژیم غذایی مناسب و ورزش هم پیروی کرد.

بنابه گفته دکتر راجان، اگر نمی خواهید گرفتار عوارض نامطلوب این دارو شوید، به جای استفاده از داروهای لاغری، ورزش کنید و سبک زندگی سالمی در پیش بگیرید.

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حقایقی از داروی لاغری اوزمپیک/ اگر سودای لاغری با این دارو داشتید…" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حقایقی از داروی لاغری اوزمپیک/ اگر سودای لاغری با این دارو داشتید…"، کلیک کنید.