حمله ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس به شمال یمن

حمله ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس به شمال یمن

ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس مناطقی از استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرد.

به گزارش تینار، ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس دوشنبه شب مناطقی از استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرد.

به گزارش المسیره، جنگنده های آمریکایی و انگلیسی در این تجاوز هوایی، منطقه «یسنم» شهرستان باقم در صعده را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، این حمله هوایی ایتلاف متجاوز، طی سه نوبت انجام گرفته است.

حملات امشب همزمان با بیانیه نیروهای مسلح یمن درباره هدف قرار گرفتن کشتی اسراییلی و ناوهای آمریکایی در دریای سرخ صورت گرفت.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد نیروی دریایی ارتش یمن با استعانت از خداوند متعال با تعدادی موشک، یک کشتی رژیم صهیونیستی «MSC SKY» را در دریای عرب به صورت مستقیم و دقیق هدف قرار داد.

وی افزود چند ساعت پس از حمله مذکور، در عملیاتی دیگر، نیروهای مسلح یمنی با چندین پهپاد و موشک چند کشتی جنگی آمریکا را هدف قرار دادند.

سرتیپ سریع در این بیانیه تاکید کرد نیروهای مسلح یمن تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه به ممانعت از دریانوردی رژیم صهیونیستی یا تردد کشتی های عازم بنادر فلسطین اشغالی ادامه می دهند.

وی اعلام کرد ارتش یمن در دفاع از یمن و حمایت از ملت فلسطین، در انجام عملیات نظامی بیشتر در دریای سرخ و عرب علیه تمامی اهداف متخاصم تردید نخواهد کرد.

پیش از این مرکز امنیت دریانوردی انگلیس اعلام کرده بود انفجار در نزدیکی یک کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در جنوب شرق «عدن» باعث آتش سوزی در این کشتی شده است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس به شمال یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس به شمال یمن"، کلیک کنید.