حیرت سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی از توان سایبری حماس

حیرت سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی از توان سایبری حماس

رسانه های اسراییلی از بُهت و حیرت سرویس های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بعد از کشف توانمندی های اطلاعاتی و سایبری جنبش حماس پرده برداشتند.

به گزارش تینار، سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی بعد از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر از ظرفیت های اطلاعاتی و سایبری جنبش حماس شگفت زده شده اند.

رسانه های صهیونیستی گزارش کردند، حماس پیش از هفتم اکتبر با حمایت گروه های مقاومت، ده ها دوربین در شهرک های غلاف غزه را هک کرد. همچنین با استفاده از قابلیت های سایبری، تلفن های نظامیان اسراییلی را تحت کنترل خود درآورد.

این منابع افزودند: «حماس توانست قابلیت های نظارتی خود را توسعه دهد که شامل پهپادهایی می شود که بر فراز نوار غزه به پرواز در آمده و تصاویر مورب و نه عمودی از شهرک های اسراییلی گرفتند».

کارشناسان اسراییلی در گفت وگو با روزنامه «اسراییل هیوم» تصریح کردند: «حماس از قابلیت های اطلاعاتی ویژه ای برخوردار است، اما اسراییل تا هفتم اکتبر آن را دست کم می گرفت».

این اولین بار نیست که رسانه های اشغالگر به ظرفیت های اطلاعاتی مقاومت فلسطین اذعان می کنند.

روزنامه اسراییلی«یدیعوت آحارونوت» هم با اذعان به این موضوع نوشت: «حماس قبل از حمله هفتم اکتبر سال گذشته این ظرفیت ها را انباشته کرده است.»

پیش از این، «یوسی یهوشع» تحلیلگر مسایل نظامی این روزنامه از وجود اسنادی در اختیار گردان های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس پرده برداشت که شامل جزییات ساختار تیپ چتربازان ارتش رژیم صهیونیستی، تصاویر فرماندهان سابق و افسران دیگر می شود که اخیرا دوره خدمت شان پایان یافته است.

کارشناسان می گویند نبرد «طوفان الاقصی» تینار تاییدی بر شکست اطلاعاتی اسراییل به ویژه در پیش بینی عملیات یا فعال سازی هشدارها در حین اجرای آن بود که برجسته ترین شکست اطلاعاتی این رژیم از سال 1948 عنوان شده است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حیرت سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی از توان سایبری حماس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حیرت سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی از توان سایبری حماس"، کلیک کنید.