درخواست سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم وزیر تندرو صهیونیست

درخواست سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم وزیر تندرو صهیونیست

یک سناتور آمریکایی از رییس جمهور کشورش خواست تا وزیر دارایی رژیم صهیونیستی را به دلیل سیاست هایش علیه فلسطینیان تحریم کند.

به گزارش تینار، «کریس ون هولن» سناتور دموکرات آمریکایی در جریان جلسه استماع سنا با «جنت یلن» وزیر خزانه داری ایالات متحده خواستار تحریم وزیر دارایی رژیم صهیونیستی شد.

وی گفت از تصمیم دولت واشنگتن برای صدور فرمان اجرایی به منظور اعمال تحریم های خاص علیه صهیونیست هایی که صلح، امنیت و ثبات در کرانه باختری را تضعیف می کنند، استقبال می کند.

این سناتور افزود: وزیر دارایی اسراییل تلاش می کند مانع از بازگرداندن درآمدهای مالیاتی مقامات فلسطینی که توسط اسراییل جمع آوری می شود، به تشکیلات خودگردان فلسطین شود، درحالی که می گوید دارای یک وظیفه بسیار مهم برای نظارت بر کرانه باختری است.

هولن تصریح کرد: من فکر می کنم تحریم او کار درستی است که باید انجام دهیم تا سیگنالی درباره نوع بی ثباتی که او ایجاد می کند، ارسال کنیم.

او در ادامه از «بتسلییل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی به دلیل تلاش هایش برای از بین بردن تشکیلات خودگردان و فعال کردن خشونت شهرک نشینان صهیونیست و گسترش شهرک سازی غیرقانونی بر خلاف سیاست های ایالات متحده و تل آویو انتقاد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، سناتور هولن همچنین گفت اسموتریچ نامه ای به نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشته و به او گفته که تشکیلات خودگردان باید سقوط کند. به گفته هولن، این «نقض آشکار سیاست های ایالات متحده و دست کم چیزی است که من از سیاست های کابینه اسراییل برداشت کرده ام. بنابراین، من بر این باورم که دولت آمریکا باید تحریم او را بررسی کند و من توصیه می کنم که این کار را انجام دهد.»

وزیر خزانه داری آمریکا هم در پاسخ تنها گفت با نگرانی این سناتور دموکرات در مورد اتفاقاتی که در کرانه باختری می گذرد، هم نظر است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم وزیر تندرو صهیونیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم وزیر تندرو صهیونیست"، کلیک کنید.