دست رد همسر زلنسکی به دعوت کاخ سفید؛ تابلوی پشت بایدن خراب شد!

به گزارش تینار به نقل از الجزیره، اولنا زلنسکا، همسر ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین با رد دعوت کاخ سفید، در مراسم سخنرانی پایان سال جو بایدن، رییس جمهور آمریکا موسوم به «نطق وضعیت کشور» که یکی از رویدادهای مهم در واشنگتن محسوب می شود، شرکت نخواهد کرد!

مقامات آگاه به برنامه ریزی این رویداد که قرار است پنجشنبه هفته آینده برگزار شود، فاش کرده اند که نیت کاخ سفید از حضور زلنسکا در این رویداد، نشاندن او در کنار جیل بایدن، بانوی اول آمریکا و البته یولینا ناوالنی، همسر رهبر اپوزیسیون روسیه و منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رییس جمهور این کشور بوده است؛ کسی که به تازگی در زندانی در روسیه درگذشت.

دست رد همسر زلنسکی به دعوت کاخ سفید؛ تابلوی پشت بایدن خراب شد!

به گزارش خبرگزاری تینار به نوشته واشنگتن پست، تصویر این دو زن در کنار هم که هر کدام به نوعی شاید نماد مقاومت برابر پوتین به شمار بروند، پیش زمینه ای پر رنگ و لعاب و قوی برای سخنرانی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا فراهم می آورد!

با این حال، به گفته منابع آگاه در کی یف، حضور احتمالی همسر ناوالنی شست اوکراینی ها را خبردار کرد. هرچند الکسی ناوالنی همواره به عنوان چهره ای مخالف پوتینِ مقتدر شناخته می شود؛ اما بسیاری از اوکراینی ها همچنان او را ناسازگار با اهداف کی یف می دانند.

آلینا پولیاکوا، رییس اندیشکده «مرکز تحلیل سیاست اروپا» مستقر در واشنگتن، در این رابطه گفته است که در اوکراین به ناوالنی به چشم چهره ای «هم راستا با تفکر ملی گرایی و امپریالسیتی روسیه» می نگرند.

با این حال، به ادعای یکی از مقامات کاخ سفید، تصمیم همسر رییس جمهور اوکراین برای عدم حضور در این رویداد، به دلیل «تداخل برنامه» بوده و در اظهارنظری عجیب تر گفت که برنامه ریزی حضور میهمانان در لحظات آخر، نهایی می شود!

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دست رد همسر زلنسکی به دعوت کاخ سفید؛ تابلوی پشت بایدن خراب شد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دست رد همسر زلنسکی به دعوت کاخ سفید؛ تابلوی پشت بایدن خراب شد!"، کلیک کنید.