دیدار حکیم با پادشاه اردن/ قطعنامه شورای امنیت درباره توقف جنگ غزه اجرا شود

دیدار حکیم با پادشاه اردن/ قطعنامه شورای امنیت درباره توقف جنگ غزه اجرا شود

به گزارش تینار، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن ضمن تبریک ماه مبارک رمضان روابط عراق و اردن و بحران غزه را بررسی کرد.

حکیم در این دیدار از نقش اردن در ارسال کمک های انسان دوستانه برای ملت فلسطین با وجود محاصره سختی که رژیم صهیونیستی بر نوار غزه تحمیل کرده، قدردانی کرد.

به گزارش تینار وی همچنین خواستار اجرای قطعنامه شورای امنیت درباره توقف جنگ در نوار غزه شد و بر ضرورت احترام به نهادهای بین المللی و قوانین تاکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین جامعه جهانی را در اعمال فشار برای اجرای این قوانین مسیول دانست.

روابط عراق و اردن دیگر محور این مذاکرات بود و حکیم بر اهمیت گسترش روابط در همه عرصه ها تاکید کرد و توضیح داد که ثبات عراق بازتاب مثبت بر ثبات منطقه داشته است، چنانکه هرگونه نابسامانی سیاسی و امنیتی در عراق بر کل منطقه تاثیر خواهد نهاد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین درباره تلاش های خدماتی دولت محمد شیاع سودانی نخست وزیر عراق توضیحاتی داد و گفت که مرحله کنونی شاهد رضایت اجتماعی بی سابقه در دو دهه گذشته عراق است و مردم تاثیرات و اجرای پروژه های عمرانی را در زندگی روزمره خود احساس می کنند.

وی همچنین بر پایان ماموریت ایتلاف بین المللی انتقال به مرحله روابط دوجانبه با برخی کشورهای عضو آن بر اساس منافع مشترک و احترام به حاکمیت ارضی عراق تاکید کرد.

موضوع تغییرات اقلیمی چالش های ناشی از آن نیز از دیگر مسایل مورد بحث در این دیدار بود و حکیم خواستار تشکیل نظامی منطقه ای برای رویارویی با این چالش و تبادل تجارب مشورت و ایجاد راه حل ها در این باره شد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین مواد مخدر را یک آفت ویرانگر دانست که جوانان و نسل های آینده را هدف قرار می دهد و خواستار تشکیل یک نظام امنیتی منطقه ای برای مبارزه با این چالش و محدود کردن عملیات قاچاق و نیز تبادل اطلاعات درباره نحوه بازپروری افراد مبتلا به این آفت شد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار حکیم با پادشاه اردن/ قطعنامه شورای امنیت درباره توقف جنگ غزه اجرا شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار حکیم با پادشاه اردن/ قطعنامه شورای امنیت درباره توقف جنگ غزه اجرا شود"، کلیک کنید.