دیدار سران گرجستان و جمهوری آذربایجان با محوریت همکاری های استراتژیک

نخست وزیر جدید گرجستان در نخستین سفر رسمی خود به جمهوری آذربایجان، با رییس جمهور این کشور دیدار و درباره همکاری های دوجانبه 2 کشور گفت وگو کرد.

به گزارش تینار، «ایراکلی کوباخیدزه» نخست وزیر گرجستان و «الهام علی اف» رییس جمهور جمهوری آذربایجان روز شنبه در باکو دیدار کرده و درباره «پروژه های راهبردی عظیم مشترک و همچنین چشم انداز توسعه همکاری های دوجانبه» گفت وگو کردند.

کوباخیدزه در هشتم فوریه سال میلادی جاری به عنوان نخست وزیر گرجستان انتخاب شد و این نخستین سفر رسمی او در قامت نخست وزیر کشورش به جمهوری آذربایجان است.

دیدار سران گرجستان و آذربایجان با محوریت همکاری های استراتژیک

در بیانیه دولت گرجستان درباره این سفر آمده است: «رهبران در این نشست در مورد پروژه های استراتژیک مشترک در مقیاس بزرگ و چشم اندازهای پیشبرد این همکاری ها بحث گفتگو کردند؛ از جمله در حوزه های حمل ونقل و انرژی.»

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رهبران جمهوری آذربایجان و گرجستان همچنین بر سطح بالای مشارکت راهبردی بین 2 کشور و همکاری نزدیک در زمینه های مختلف تاکید کردند.

بر اساس بیانیه دولت گرجستان، نخست وزیر این کشور از حمایت های علی اف از تمامیت ارضی و حق حاکمیت گرجستان تشکر کرد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار سران گرجستان و جمهوری آذربایجان با محوریت همکاری های استراتژیک" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار سران گرجستان و جمهوری آذربایجان با محوریت همکاری های استراتژیک"، کلیک کنید.