رمز و راز استعفای ناگهانی نخست وزیر ایرلند پس از سخنرانی طوفانی در کاخ سفید

به گزارش تینار، «لیو وارادکار» نخست وزیر ایرلند چند روز پس از بازگشت از آمریکا به ناگهان از سمت خود استعفا کرد؛ اقدامی که گمانه زنی هایی را در محافل سیاسی و همچنین شبکه های اجتماعی به راه انداخت.

ماجرا از آن جا آغاز شد که وارادکار 45 ساله روز یکشنبه و در سخنرانی خود در کاخ سفید به مناسب روز «سنت پاتریک» و در حالی که «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا هم کنار او ایستاده بود، به تاریخ پر از رنج مردم کشورش برای کسب استقلال از انگلیس پرداخت و آن را به نوعی مسیله فلسطین مرتبط کرد.

به گزارش تینار، وارادکار گفت: «مردم ایرلند به شدت نگران فاجعه ای هستند که در مقابل چشمان ما در غزه رخ می دهد. زمانی که من به سراسر جهان سفر می کنم، رهبران اغلب از من می پرسند که چرا ایرلندی ها این قدر با مردم فلسطین همدلی دارند؟ پاسخ ساده است: ما تاریخ خود را در چشم آن ها می بینیم. داستان آوارگی و خلع ید، هویت ملی مورد سوال و انکار، مهاجرت اجباری، تبعیض و اکنون گرسنگی».

رمز و راز استعفای ناگهانی نخست وزیر ایرلند پس از سخنرانی طوفانی در کاخ سفید
سخنرانی وارادکار در کاخ سفید

او پس از دیدار با بایدن در کاخ سفید گفت: «من فکر می کنم هیچ یک از ما دوست نداریم ببینیم از سلاح های آمریکایی به این شکل استفاده شود. روشی که در حال حاضر از آن ها استفاده می شود دفاع از خود نیست».

وارادکار اما روز چهارشنبه و در تصمیمی ناگهانی اعلام کرد به دلایل «شخصی و سیاسی» از سمت خود استعفا می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رمز و راز استعفای ناگهانی نخست وزیر ایرلند پس از سخنرانی طوفانی در کاخ سفید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رمز و راز استعفای ناگهانی نخست وزیر ایرلند پس از سخنرانی طوفانی در کاخ سفید"، کلیک کنید.