رییسی بر تلاش موثر در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد

رییسی بر تلاش موثر در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد

رییس جمهور با اشاره به گذشت حدود 6 ماه از نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب درباره وقایع غزه، ضمن ابراز ناامیدی از کارآمدی همه مجامع و نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل و شورای امنیت، بر ضرورت همکاری و تلاش موثر کشورها و امت اسلامی در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد.

به گزارش تینار، سید ابراهیم رییسی ظهر امروز سه شنبه در پاسخ به تماس تلفنی آقای «عبداللطیف رشید» رییس جمهور عراق، ضمن تبریک متقابل عید سعید فطر به وی، دولت و ملت عراق، تقویت و تعمیق روابط فیمابین دو ملت را که بر اشتراکات گسترده فرهنگی و تمدنی و ریشه های عمیق تاریخی استوار است، ضروری توصیف و اظهار امیدواری کرد که در سال پیش رو سطح روابط دو کشور فارغ از مداخلات بدخواهان هر چه بیشتر ارتقا یافته و دو ملت بیش از پیش از منافع آن بهره مند شوند.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش مهمترین مسیله مشترک امروز ایران و عراق، جهان اسلام و همه آزادگان جهان را غم عمیق ناشی از جنایات و مظالم بی سابقه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان غزه عنوان و بر مسیولیت خطیر شرعی و انسانی همه مسلمانان و آزادگان جهان در راستای تلاش برای توقف کشتار و نسل کشی این ملت مظلوم، مقاوم و مقتدر با بهره گیری از همه ظرفیت ها تاکید کرد.

رییسی با اشاره به گذشت حدود 6 ماه از نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب درباره وقایع غزه، ضمن ابراز ناامیدی از کارآمدی همه مجامع و نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل و شورای امنیت، بر ضرورت همکاری و تلاش موثر کشورها و امت اسلامی در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد.

«عبداللطیف رشید» رییس جمهور عراق نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن ابلاغ سلام و تبریک فرارسیدن عید سعید فطر به رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهور، دولت و ملت ایران، روابط دو کشور را مستحکم و عمیق و در راستای تامین منافع دو ملت توصیف و تصریح کرد: دولت عراق نیز معتقد است دو کشور باید فارغ از توطیه بدخواهان برای تقویت بیش از پیش روابط دوستانه دو کشور تلاش کنند.

رییس جمهور عراق همچنین با ابراز تاسف از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان مظلوم غزه، و همچنین بی نتیجه ماندن اقدامات برای توقف این جنایات از طریق سازمان های بین المللی نظیر شورای امنیت سازمان ملل، به توسل برخی کشورها به ابزارهایی چون حق وتو اشاره و تصریح کرد: برخی کشورها نه به دنبال حل ریشه ای این مشکل بلکه به دنبال پیچیده تر کردن آن هستند، بنابراین ضرورت دارد کشورهای اسلامی به دنبال برنامه ای عملیاتی برای حل ریشه ای مسیله فلسطین و دست یافتن این ملت مظلوم به حقوق حقه خود باشند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی بر تلاش موثر در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی بر تلاش موثر در جهت توقف روند جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین تاکید کرد"، کلیک کنید.