رییسی: تشکیل شورای عالی برای مسایل نوجوانان و جوانان نشان دهنده جایگاه مهم این قشر جامعه است

در نخستین جلسه شورای عالی نوجوانان و جوانان؛

رییسی: تشکیل شورای عالی برای مسایل نوجوانان و جوانان نشان دهنده جایگاه مهم این قشر جامعه است

رییس جمهور پرداختن به مسایل فرهنگی، جلوگیری از آسیب های اجتماعی، اخلاق، فرهنگ کار و تلاش، خودباوری و انضباط اجتماعی در قشر نوجوان و جوان را از جمله محوری ترین وظایف دستگاه های مختلف اجرایی، وزارتخانه ها و نهادهای انقلابی دانست و تصریح کرد: اینکه برای موضوع نوجوانان و جوانان به صورت خاص شورای عالی تعریف شده نشان دهنده اهمیت جایگاه این قشر از جامعه است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تینار؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی صبح امروز پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای عالی جوانان و نخستین جلسه شورای عالی نوجوانان و جوانان در دولت مردمی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، پرداختن به مسایل فرهنگی، جلوگیری از آسیب های اجتماعی، اخلاق، فرهنگ کار و تلاش، خودباوری و انضباط اجتماعی در قشر نوجوان و جوان را از جمله محوری ترین وظایف دستگاه های مختلف اجرایی، وزارتخانه ها و نهادهای انقلابی دانست و گفت: اینکه برای موضوع نوجوانان و جوانان به صورت خاص شورای عالی تعریف شده نشان دهنده اهمیت جایگاه این قشر از جامعه است و همه اعضا و اجزای این شورا وظیفه دارند در هم افزایی و هماهنگی با یکدیگر به دنبال تقویت نقاط قوت و کاستن از نقاط ضعف در اجرای ماموریت های خود در قبال نوجوانان و جوانان باشند.

رییس جمهور با تاکید بر نقش مهم و موثر وزارتخانه های فرهنگی، آموزشی و همچنین رسانه ها به ویژه رسانه ملی برای حفاظت از فکر و اندیشه نوجوانان و جوانان در مقابل حملات متمرکز و مستمر دشمنان، باز کردن گره های ذهنی جوانان و نوجوانان را از جمله مهم ترین وظایف این شورا و دستگاه های اجرایی کشور عنوان کرد و افزود: گره ذهنی در نسل نوجوان و جوان اگر باز نشود، تبدیل به مسیله و بعد از آن منجر به یاس و ناامیدی در این قشر خواهد شد و بحران های اجتماعی ایجاد خواهد کرد، لذا شورای عالی نوجوانان و جوانان و همه دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها موظفند با حساسیت نسبت به تنویر فکر و اندیشه نوجوانان و جوانان اقدام کنند.

«توجه ویژه به پشتیبانی، خدمات بانکی، بودجه و اعتبارات و برنامه ریزی در حوزه نوجوان و جوان» و «تسهیل امر ازدواج، اشتغال و مسکن نسل جوان» از دیگر نکاتی بود که رییس جمهور در این جلسه مورد تاکید قرار داد و گفت: بدون تردید برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای تسهیل امر ازدواج جوانان علاوه بر ایجاد امید در نسل جوان آثار بسیار مثبت اجتماعی در زمینه افزایش جمعیت و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت.

رییسی در این راستا بانک مرکزی را موظف کرد در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف هزاران زوج در انتظار وام ازدواج از جمله رفع مشکل اخذ تضامین بانکی اقدام کند.

رییس جمهور همچنین ضمن تقدیر از برگزارکنندگان طرح بزرگ و ملی روایت پیشرفت، گفت: این طرح از جمله اقدامات خوب در زمینه معرفی دستاوردها و پیشرفت های کشور به نسل نوجوان و جوان کشور بوده است که خوشبختانه در اهداف خود نیز اثربخش بوده و باید استمرار یابد.

در این جلسه سه مصوبه در زمینه تسهیل در تامین اعتبار خرید جهیزیه ایرانی ویژه زوج های جوان دهک های پایین درآمدی، ارتقای کیفیت و اثربخشی دوره های آموزشی حین ازدواج و همچنین مهارت های زندگی با همکاری وزارتخانه های ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و همچنین طرح وصال شیرین با هدف کاهش هزینه های برگزاری جشن ازدواج جوانان به تصویب اعضا رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی: تشکیل شورای عالی برای مسایل نوجوانان و جوانان نشان دهنده جایگاه مهم این قشر جامعه است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی: تشکیل شورای عالی برای مسایل نوجوانان و جوانان نشان دهنده جایگاه مهم این قشر جامعه است"، کلیک کنید.