زلنسکی در مورد کمبود تسلیحات اوکراین هشدار داد

زلنسکی در مورد کمبود تسلیحات اوکراین هشدار داد

رییس جمهور اوکراین گفت که توان دفاعی ارتش این کشور به دلیل کمبود تسلیحات محدود شده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تینار، زلنسکی که  در گردهمایی 180 نفر از رهبران و وزرای دفاع کشورهای جهان در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می گفت، درخواست جدیدی را خطاب به کشورهای غربی برای تامین سلاح های بیشتر به اوکراین مطرح کرد.

رییس جمهوری اوکراین اظهار کرد: اوکراینی ها ثابت کرده اند که ما می توانیم برابر حملات روسیه دفاع کنیم ولی عقب نشینی ار آودیییفکا ثابت کرد که عملیات ما به دلیل کمبود تسلیحات محدود می شود.

این سخنرانی ساعاتی پس از آن ایراد شد که  نیروهای اوکراینی از شهر ویران شده آودیییفکا در شرق این کشور عقب نشینی کردند. اتفاقی که زمینه را برای بزرگترین پیشروی روسیه از ماه مه 2023 که شهر باهموت را تصرف کرده بودند، هموار کرد، چنان که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه آن را یک پیروزی مهم توصیف کرد. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی در مورد کمبود تسلیحات اوکراین هشدار داد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی در مورد کمبود تسلیحات اوکراین هشدار داد"، کلیک کنید.