سئول، واشنگتن و توکیو همکاری دفاعی روسیه-کره‌شمالی را محکوم کردند

سئول، واشنگتن و توکیو همکاری دفاعی روسیه-کره‌شمالی را محکوم کردند

واشنگتن، توکیو و سئول در واکنش به تعمیق همکاری‌های دفاعی روسیه و کره شمالی، از پیونگ‌یانگ خواستند به اقداماتی که به ظن آنها «تحریک‌آمیز» است، پایان داده و به مذاکره بازگردد.

به گزارش تینار، در واکنش به امضای معاهده دفاع مشترک میان پیونگ‌یانگ و مسکو، دولت‌های کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن گسترش همکاری‌های نظامی بین روسیه و کره شمالی را «به شدیدترین وجه ممکن» محکوم کردند.

این بیانیه مشترک پس از آن صادر شد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در سفر هفته گذشته خود به پیونگ‌یانگ، به همراه «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی معاهده «مشارکت جامع استراتژیک» را امضا کرد.

بر اساس این معاهده، هنگامی که یکی از این ۲ کشور مورد حمله واقع شده یا در وضعیت جنگی قرار گیرد، کشور دیگر باید بدون اتلاف وقت، تمام توان خود را برای حمایت نظامی از آن کشور به کار گیرد.

در بیانیه مشترک واشنگتن، سئول و توکیو آمده است: «ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن افزایش همکاری نظامی بین کره شمالی و روسیه، از جمله تداوم انتقال تسلیحات از کره شمالی به روسیه را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کنند؛ امری که رنج مردم اوکراین را طولانی‌تر کرده، قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و ثبات را در اروپا و آسیا تضعیف می‌کند.»

این سه کشور گفتند معاهده امضاشده میان مسکو و پیونگ‌یانگ باید تمام کشورهایی را که از «رژیم منع اشاعه» حمایت می‌کنند، به‌شدت نگران کرده باشد.

این سه کشور در بیانیه مشترک خود با طرح این ادعا که «راه گفت‌وگو همچنان باز» است، از کره شمالی خواستند از اقداماتی که غرب آن را «تحریک‌آمیز» می‌داند دست برداشته و به میز مذاکره بازگردد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سئول، واشنگتن و توکیو همکاری دفاعی روسیه-کره‌شمالی را محکوم کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سئول، واشنگتن و توکیو همکاری دفاعی روسیه-کره‌شمالی را محکوم کردند"، کلیک کنید.