سازمان ملل: آنروا ستون فقرات امدادرسانی در غزه است

سازمان ملل: آنروا ستون فقرات امدادرسانی در غزه است

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه تاکید کرد آنروا، ستون فقرات امدادرسانی در غزه است و هرگونه تلاشی برای توزیع کمک ها بدون آنروا با شکست روبرو می شود.

به گزارش تینار، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه گفت: باید تلاش ها برای اخراج آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) از غزه متوقف شود. آنروا ستون فقرات عملیات بشردوستانه در غزه است و هرگونه تلاشی برای توزیع کمک ها بدون آنروا با شکست مواجه می شود.

به نقل از اسپوتنیک، وی گفت: آژانس دیگری وجود ندارد که بتواند مهارت های لازم را برای امدادرسانی به آوارگان فلسطینی داشته باشد.

پیش از این روزنامه گاردین به نقل از منابع نوشت، رژیم صهیونیستی پیشنهادی را برای انحلال آنروا به سازمان ملل ارایه کرده است. پیشنهاد رژیم صهیونیستی شامل انتقال صدها تن از کارمندان آنروا به یکی از نهادهای دیگر وابسته به سازمان ملل مثل برنامه جهانی غذا یا سازمان جدیدی برای توزیع کمک های غذایی در غزه است.

اواخر ژانویه چندین کشور از جمله انگلیس، آلمان و آمریکا حمایت مالی خود را از آنروا به دلیل ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره ارتباط کارمندان این آژانس با حمله هفت اکتبر حماس به اراضی اشغالی، به حالت تعلیق درآوردند.

آنروا بعدا اعلام کرد رژیم صهیونیستی کارمندان اسیر این آژانس را شکنجه کرده تا از آنها اعتراف دروغ درباره ارتباطشان با جنبش حماس و عملیات طوفان الاقصی بگیرد.

آنروا یکی از بزرگترین سازمان های امدادرسانی در غزه است. حدود 13 هزار کارمند این آژانس در زمان وقوع جنگ در حال فعالیت بودند و در حال حاضر 3000 تن از آنها همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند. آنروا علاوه بر توزیع مواد غذایی، آموزش و خدمات اصلی پزشکی را در نوار غزه فراهم می کند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل: آنروا ستون فقرات امدادرسانی در غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل: آنروا ستون فقرات امدادرسانی در غزه است"، کلیک کنید.