سایوز سه فضانوزد را به مدار زمین برد

ساعتی پیش؛

سایوز سه فضانوزد را به مدار زمین برد

موشک سایوز روسی امروز سه فضانورد را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی می رساند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تینار به نقل از اسپیس، موشک سایوز روسی امروز سه فضانورد را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی می رساند.

ماموریت سایوز برای ساعت 9:21 صبح امروز 21 مارس به وقت منطقه شرقی برابر با ساعت 16:53 دقسقه به وقت تهران برنامه ریزی شده بود.

این موشک روسی صبح روز پنجشنبه سه نفر از جمله یک فضانورد ناسا را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کرد و علاقه مندان توانستند این عملیات را به صورت زنده تماشا کنند.

این موشک فضاپیمای سایوز ام اس-25 را از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان به فضا برد.

فضانوردان این عملیات پس از گذشت چند ساعت به ایستگاه مداری می رسند و برای ماموریت های علمی و پژوهشی مدتی در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند؛ مدت اقامت آنها در فضا حدود شش ماه تخمین زده شده است.

از زمان ایجاد ایستگاه فضایی بین المللی، ده ها فضانورد از سراسر دنیا به این ایستگاه فضایی سفر کرده اند و آنجا به انجام تحقیقات و آزمایش های متعدد پرداخته اند. این ایستگاه به عنوان یک آزمایشگاه فضایی بین المللی برای انجام تحقیقات در زمینه های مختلف از فیزیک تا زیست شناسی و پزشکی شناخته شده است

فضاپیمای سایوز نیز پرکارترین، پراستفاده ترین و پرعمرترین فضاپیمای سرنشین دار جهان است. این فضاپیما در اوایل دهه شصت میلادی زیر نظر سرگیی کارالیوف ابتدا به منظور سفر انسان به ماه طراحی شد. پس از پایان مسابقه فضایی برای رسیدن به ماه، سایوز برای حمل فضانوردان شوروی سابق و سایر کشور ها به ایستگاه های فضایی سالیوت و آلماز بکار رفت.

عملیات پرتاب امروز روسیه نشان از پیشرفت های فضایی روسیه در ارسال انسان ها به فضا و ادامه تحقیقات علمی در محیط فضایی دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سایوز سه فضانوزد را به مدار زمین برد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سایوز سه فضانوزد را به مدار زمین برد"، کلیک کنید.