سفیر سوریه در ایران: بشار اسد در نزدیک ترین زمان ممکن به تهران می آید

سفیر سوریه در ایران: بشار اسد در نزدیک ترین زمان ممکن به تهران می آید

سفیر سوریه در تهران گفت: آقای بشار اسد در نزدیکترین فرصت ممکن در شرایطی که مناسب باشد جهت عرض تسلیت در تهران حضور پیدا می کنند.

«شفیق دیوب» در گفت وگو با تینار ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور و وزیر امور خارجه ایران و همرانشان به مردم، دولت و رهبری جمهوری اسلامی ایران گفت: شهیدان رییسی و امیرعبداللهیان از دوستان بسیار نزدیک و وفادار به ملت و دولت سوریه بودند. اندوه و حزن ما با ملت دوست و برادر ایران مشترک است.

وی افزود: این دو عزیز تلاش های زیادی برای تقویت رابطه میان ایران و سوریه انجام دادند و برای گسترش روابط دیپلماسی منطقه ای و بین المللی ایران نیز تلاش های زیادی انجام دادند.

این دیپلمات سوری گفت ما از تمام تلاش های آنها مطلع هستیم. این دو عزیز از شخصیت های مهم و شناخته شده در منطقه بودند و ما به عنوان شهروندان سوریه هیچ وقت تلاش ها و زحمات این دو شهید برای تقویت روابط دو جانبه را فراموش نمی کنیم.

سفیر سوریه اظهار کرد: با این که این ضایعه بزرگ است اما مطمینم جمهوری اسلامی ایران از آن عبور می کند.

وی در پاسخ به این که احتمال دارد در روزها و هفته های آتی شاهد حضور آقای بشار اسد در تهران باشیم؟ گفت: جناب رییس جمهور خیلی تلاش کردند در این مصیبت بزرگ کنار ملت ایران باشند اما برای شخص ایشان شرایط سخت و بسیار خاص پیش آمد که نتوانستند برای عرض تسلیت و همدردی شرکت کنند، اما ایشان چند روز پیش با آقای مخبر تلفنی صحبت کردند و از طرف خود و جمهوری عربی سوریه به مردم و مقام معظم رهبری تسلیت گفتند و مطمینم آقای بشار اسد در نزدیکترین فرصت ممکن در شرایطی که مناسب باشد جهت عرض تسلیت در تهران حضور پیدا می کنند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر سوریه در ایران: بشار اسد در نزدیک ترین زمان ممکن به تهران می آید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر سوریه در ایران: بشار اسد در نزدیک ترین زمان ممکن به تهران می آید"، کلیک کنید.