سفیر یمن در تهران: قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل تحریک آب های راکد بود

سفیر یمن گفت هر راه حلی که به توقف تجاوزهای وحشیانه و مداوم علیه مردم فلسطین و غزه منجر شود و باعث پایان دادن به محاصره شود، بی شک بر جبهه های مختلف و در راس آن ها جبهه یمن تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش تینار، مجمع عمومی سازمان ملل متحد 10 اردیبهشت با تصویب قطعنامه ای از شورای امنیت خواست تا با نظر مثبت درخواست تشکیل کشور مستقل فلسطینی را بازنگری کند و فلسطین را به عنوان صد و نود و چهارمین عضو سازمان ملل متحد به رسمیت شناسد. این در حالی است که فلسطینیان از سال 2012 دارای وضعیت ناظر غیرعضو بوده اند که از حقوقی کمتر از یک عضو کامل برخوردار است.

از میان 193 عضو سازمان ملل 143 کشور به این قطعنامه رای مثبت، 25 کشور رای ممتنع و 9 کشور رای مخالف دادند. با تصویب این قطعنامه فلسطین به عنوان کشوری واجد شرایط برای عضویت کامل به رسمیت شناخته شده است.

سفیر یمن در تهران: قعطنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل تحریک آب های راکد بود
مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای مثبت داد

رژیم صهیونیستی به همراه آمریکا، آرژانتین، جمهوری چک، مجارستان، میکرونزی، ، پاپوا گینه نو، نایورو و پالایو علیه این قطعنامه رای دادند.

با این حال تصمیم گیری نهایی در مورد عضویت دایم فلسطین در سازمان ملل در شورای امنیت این نهاد بین المللی صورت می گیرد و پیش بینی می شود آمریکا این پیشنهاد را مجددا وتو کند.

«ابراهیم محمد الدیلمی»، سفیر یمن در تهران در گفت وگو با تینار درباره قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد موافقت تعداد زیادی از کشورها با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل گفت: ما معتقدیم که قطعنامه مذکور یک پیروزی برای فلسطین است، هر چند این بخشی از حق فلسطینی هاست. البته ما در واقع مخالف آن هستیم زیرا بر اساس آن فلسطین به دو دولت تقسیم می شود و ما بر این باوریم که فلسطین یک دولت واحد است. در عین حال این اقدام با توجه به اینکه آمریکا را مجبور به اعتراف به حق عضویت کامل فلسطین می کند، تحریک آب های راکد بود و تاکید بر حق فلسطین و مخالفت با اقدامات و تجاوزهای اسراییل است.

وی تاکید کرد: این اقدام باعث می شود که اسراییل و حامیان آن و در راس آن ها آمریکا و انگلیس یک نظام آپارتاید و منفور شناخته شوند.

الدیلمی درباره موافقت حماس با پیشنهاد واسطه ها و مخالفت و سنگ اندازی رژیم صهیونیستی برای آتش بس گفت: اگر حمایت های آمریکا در درجه اول و حمایت های اروپا در درجه دوم نبود، رژیم صهیونیستی نمی توانست به تجاوزهای خود علیه مردم فلسطین و غزه ادامه دهد. همه طرف ها باید در مقابل تصمیم یک جانبه آمریکا و چند کشور اروپایی که خواهان تداوم نسل کشی مردم فلسطین هستند، ایستادگی کنند. رژیم صهیونیستی روز به روز منفورتر می شود و با موضع حامیان آن مخالفت می شود. آنچه امروز در دانشگاه های آمریکایی و برخی دانشگاه های اروپایی، استرالیا و کانادا مشاهده می کنیم و اعتراضات و تحرکات دانشجوها و اساتید مصداق انزوای رژیم صهیونیستی بوده و تاکیدی بر این است که برادران فلسطینی در راه تحقق پیروزی هستند.

سفیر یمن در تهران: قعطنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل تحریک آب های راکد بود
توقیف کشتی اسراییلی توسط انصارالله یمن

سفیر یمن در مورد تداوم حملات به کشتی های اسراییلی یا کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی گفت: موضع یمن همان طور که نیروهای مسلح این کشور تاکید کرد، حمایت از عملیات طوفان الاقصی و حمایت از مبارزه و جهاد مقاومت فلسطین است. بنابراین هرگونه راه حلی که به توقف تجاوزهای وحشیانه و مداوم علیه مردم فلسطین و غزه منجر شود و باعث پایان دادن به محاصره شود، بی شک بر جبهه های مختلف و در راس آن ها جبهه یمن تاثیر خواهد گذاشت.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر یمن در تهران: قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل تحریک آب های راکد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر یمن در تهران: قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل تحریک آب های راکد بود"، کلیک کنید.