شلیک هشدار ارتش کره جنوبی به سوی سربازان کره شمالی

شلیک هشدار ارتش کره جنوبی به سوی سربازان کره شمالی

خبرگزاری یونهاپ امروز (جمعه) به نقل از رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد که ارتش این کشور به سوی سربازان کره شمالی که در حال گشت‌زنی در منطقه غیرنظامی دو کره بودند و ظاهرا از مرز عبور کردند، شلیک هشدار انجام داده است.

به گزارش تینار، بر اساس این گزارش، سربازان کره شمالی حدود ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه به وقت محلی برای مدت کوتاهی از خط مرزبندی نظامی در بخش مرکزی منطقه غیرنظامی شده بین دو کره عبور کردند اما با شلیک گلوله‌های هشدار دهنده ارتش کره جنوبی به سمت کره شمالی بازگشتند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یکی از مقامات ستاد مشترک ارتش کره جنوبی به خبرنگاران گفت که به نظر می‌رسد این حادثه تصادفی بوده است، چون سربازان کره شمالی تا شب پس از بازگشت به سمت مرز کره شمالی به گشت زنی خود ادامه دادند.

یونهاپ نیز گزارش داد: « موقعیت‌های مشابهی ممکن است در آینده رخ دهد چون سربازان کره شمالی در حال انجام فعالیت‌ها در چندین مکان در داخل منطقه مرزی غیرنظامی شده بین دو کره هستند.»

این حادثه پس از دو حادثه مشابه در ۹ ژوئن و ۱۸ ژوئن، سومین نقض مرز توسط سربازان کره شمالی در این ماه بوده است. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرده هر دو مورد نیز غیرعمدی به نظر می‌رسند.

سئول می‌گوید که پیونگ یانگ از ماه آوریل تعداد زیادی نیرو در مناطق خط مقدم مستقر کرده است.

به گفته کره جنوبی این سربازان اقدام به مین گذاری و ایجاد موانع و ترمیم جاده‌ها در مرز کرده‌اند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شلیک هشدار ارتش کره جنوبی به سوی سربازان کره شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شلیک هشدار ارتش کره جنوبی به سوی سربازان کره شمالی"، کلیک کنید.