شکم تان بزرگ شود منتظر این علایم باشید

شکم تان بزرگ شود منتظر این علایم باشید

به گزارش تینار،به گفته محققان، افراد چاق که عمدتاً چربی دور شکمی دارند، بیشتر در معرض علایم ضعف، از جمله خستگی، سرعت پایین راه رفتن و کاهش سطح فعالیت بدنی هستند.

تینار در خبری نوشت:این علایم می تواند باعث شود که فرد در هنگام زمین خوردن آسیب بیشتری ببیند، دچار ناتوانی شود، نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، کیفیت زندگی پایین تری داشته باشد و زودتر بمیرد.

مطالعه جدید شامل بیش از 4500 نفر در نروژ بود که به طور متوسط به مدت 21 سال، با میانگین سنی 51 سال، تحت نظر بودند. دور کمر آنها در ابتدا گرفته شد.

دور کمر 94 سانتی متر یا کمتر برای مردان و 78.5 سانتی متر یا کمتر برای زنان، به عنوان “طبیعی” طبقه بندی شد. “متوسط بالا” برای مردان 94 تا 101.5 سانتی متر و برای زنان 81 تا 89 سانتی متر بود، و اگر بالای 101.5 سانتی متر برای مردان و 89 سانتی متر برای زنان باشد، “بالا” محسوب شد.

«شریشتی اوچای»، محقق ارشد از دانشگاه اسلو نروژ، گفت: «افرادی که در ابتدا چاق بودند، تقریباً 2.5 برابر بیشتر احتمال داشت که در پایان مطالعه ضعیف یا در مرز ضعف باشند.»

به همین ترتیب، افرادی که دور کمر بزرگی دارند، دو برابر بیشتر از افرادی که دور کمرشان طبیعی است، دچار ناتوانی یا ضعف می شوند، در حالی که آن هایی که دور کمر بسیار بزرگ تری دارند، 57 درصد با احتمال ضعف و ناتوانی روبرو هستند.

به گفته محققان، این یافته ها نشان می دهد چاقی کاهش قدرت عضلانی، ظرفیت هوازی و عملکرد فیزیکی مرتبط با افزایش سن را تشدید می کند.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکم تان بزرگ شود منتظر این علایم باشید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکم تان بزرگ شود منتظر این علایم باشید"، کلیک کنید.