طهرانچی: دانشگاه آزاد برنامه ها و اهداف خود را در راستای تحقق شعار سال تنظیم می کند

در پیام نوروزی رییس دانشگاه آزاد مطرح شد؛

طهرانچی: دانشگاه آزاد برنامه ها و اهداف خود را در راستای تحقق شعار سال تنظیم می کند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک فرارسیدن سال 1403 گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق شعار سال جدید از همه ظرفیت ها و توانمندی های خود بهره می گیرد تا برنامه ها و اهداف بر این اساس تنظیم و اجرا گردد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تینار، محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی فرارسیدن عید نوروز و سال 1403 را به ملت شریف ایران تبریک گفت.

متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

بسمه تعالی 

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال 

همزمانی ماه مبارک رمضان این شکوه میهمانی خداوند و آغاز سال 1403 خورشیدی، عید نوروز و بهار پرطراوت که همگی نشانه آشکار آیات پروردگار در جهان است را به اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و شادباش می گویم. 

بهار ایمان و شکوه جلوه خداوند در فصل بهار، مقدمه تحول و سرآغاز رویش و تکامل است؛ بار دیگر نشانه ای بدیع از آیات الهی در جهان متجلی گشته و زمین آیه های سرسبزی و حیات را به نمایش گذاشته است. به واقع تلاقی بهار قرآن در نخستین روز های سال جدید، یادآور تحول، نوع دوستی، محبت و حرکت به سمت نیک سرشتی است. تلاش برای تهذیب نفس، پاکسازی جسم و جان و تقرب به درگاه الهی در ماه مبارک رمضان صورت می گیرد و فصل بهار و نوروز فرصتی برای رفع کدورت ها و تعمیق آموزه های اخلاقی و انسانی فراهم می شود که در محیطی مسرت بخش، از این روز های پرفضیلت بهره مند شویم. امیدوارم در سال جدید گشایش در امور و احوال فردی و اجتماعی رقم بخورد. 

دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1402 به پشتوانه تجارب اندوخته در زمینه کارآمدی که بسترساز اشتغال دانش بنیان جوانان است کار های بسیار ارزنده ای را انجام داد. طرح صدرا شامل «صنعت، دانشگاه، راه اشتغال» که ادامه راه طرح پویش است را آغاز کرد و توامان به جوانان این فرصت را داد در محیط دانشگاه و صنعت به کسب تجربه و مهارت بپردازد که نتیجه این فرآیند به ارتقاء کارآمدی دانشگاه کمک می کند. 

در سال گذشته مطالبه مقام معظم رهبری از دانشگاه ها این بود که فارغ التحصیل دانشگاه فردی متوقع، عصبانی و بیکار نباشد، بلکه نسل جوان با گسترش امید وارد جامعه شود؛ دانشگاه آزاد اسلامی با اجرای طرح آمایش ذیل سند تحول و تعالی، با شناسایی محیط و ارزیابی وضعیت کشور، کمک کرد جوانان در قالب طرح پویش و همچنین افزایش مهارت های فردی و اجتماعی، به عنصری اثرگذار در جامعه تبدیل شود. 

 در سال 1403 با ایجاد دانشکده های موضوعی همراه با عرصه های واقعی محیط کار می کوشیم نسلی کارآفرین را تربیت کنیم که بی شک در توسعه پایدار کشور نقش مهمی را ایفا می کنند تا بتوانیم شاخص کارآمدگی به عنوان یک شاخص اساسی سنجش دانشگاه را رشد دهیم. 

باید بدانیم در گذشته دانشگاه ها فقط بر علم تکیه داشتند، اما در دنیای امروز، فرهنگ، علم و فناوری سه مولفه و پایه دانشگاه محسوب می شود و این سه رکن از دانشگاه جدایی ناپذیراست؛ در کنار دانشگاه، جامعه و صنعت نیز سه مولفه اجتماعی، اقتصادی و نوآوری وجود دارد که بر دانشگاه تاثیرگذار است. مسلماً در ارتباط دانشگاه با صنعت باید بین علم، فرهنگ و فناوری، امور اجتماعی، اقتصادی و نوآورانه ارتباط موثری شکل گیرد و این رویه در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته و تلاش می کنیم از طریق سرای نوآوری، شرکت های دانش بنیان و پارک علم و فناوری آن را جامه عمل بپوشانیم. 

نکته دیگر در ارتباط با ماهیت دانشگاه، این است که وجه دیگر دانشگاه، لزوم توجه به ابعاد فرهنگی و ایمانی است تا بتواند انسان آگاه، عالم و باایمان تربیت کند. مودت و همبستگی اجتماعی یکی دیگر از کارکرد های این نوع دانشگاه است و در صورت شکل گیری و توسعه چنین چارچوبی، می توان شاهد جامعه ای پویا و کارآمد بود. خوشبختانه در سال 1402 اقدام موثر و کارآمدی در حوزه تکمیل سامانه ها و خدمت رسانی به جامعه هدف صورت گرفت. با توجه به گستردگی دانشگاه در سطح کشور و با هدف شفافیت، پاسخگویی بهتر نظام اداری و پایش اطلاعات سامانه های جامع سنجش، رایانامه، مدیریت قرارداد ها و سکوی نشر دانش با همت همکاران راه اندازی شد که این هویت مشترک دانشگاهی، بستر تعامل، استحکام و یکپارچگی جامعه دانشگاه آزاد اسلامی را معنا می کند. 

در سال 1403، بستر های جدیدی همچون سکوی تولید، تضمین، تامین و سکوی توزیع و لجستیک و سکو هایی در حوزه صنایع خلاق و عرصه های تربیتی را راه اندازی خواهیم کرد که شکل جدیدی از آموزش عالی را به تصویر می کشاند و این حرکت مسلماً با نگاهی جدید به نوع تعامل بین دانشگاه، صنعت و جامعه می پردازد و اثرات جدی را در آینده بر آموزش عالی خواهد گذاشت. 

جا دارد از تلاش و ممارست همه همکاران دلسوز و زحمتکش در خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تشکر و قدردانی داشته باشم و امیدوارم با همت مضاعف بتوانیم روز های بهتری را در دانشگاه رقم بزنیم و با گام های محکم دانشگاه را به یکی از معتبرترین دانشگاه ها در سطح جهان برسانیم.

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق شعار سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است، از همه ظرفیت ها و توانمندی های خود بهره می گیرد تا برنامه ها و اهداف بر این اساس تنظیم و اجرا گردد. 

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پرفضیلت رمضان، فرارسیدن عید نوروز و سال 1403 را به ملت شریف ایران تبریک می گویم و از خداوند منان برای همه عزیزان آرزوی سالی پربرکت، سلامتی، موفقیت و آرامش قلبی مسیلت دارم و امیدوارم در سال پیش رو خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش در مسیر اعتلای ایران اسلامی گام بردارد. 

محمدمهدی طهرانچی 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طهرانچی: دانشگاه آزاد برنامه ها و اهداف خود را در راستای تحقق شعار سال تنظیم می کند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طهرانچی: دانشگاه آزاد برنامه ها و اهداف خود را در راستای تحقق شعار سال تنظیم می کند"، کلیک کنید.